Kurtuluş törenlerine sadece bir milletvekili katıldı!

0
85

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi. Gaziantep’in 14 milletvekilinden sadece biri, kentin kurtuluş günü törenlerine katıldı.

Törene; Gaziantep Valisi Kemal Çeber, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, adli, idari ve askerî erkan, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende İstiklal Madalyası Türk bayrağına toke edildi. Tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından çelenk bırakılması ve şiirler okunmasının ardından sona erdi.

Törendeki protokol üyeleri ve katılımcılar, alandan Şehitler Abidesi’ne kadar yürüyerek şehitlik ziyaretinde bulundu. Burada yapılan saygı atışı sonrasında İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar tarafından şehitler için dua edildi ve akabinde de Antep Savunması Şehitliği ve Saygı Müzesi ziyaret edildi. Antep Savunması Şehitliği ve Saygı Müzesi’nde Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen topraklar Vali Çeber ve protokol tarafından şehitliğe bırakıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz