Kılıçdaroğlu’na ‘İnce’ uğurlama: Hoş geldiniz, güle güle!

0
83

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, görüşmenin ardından açıklama yaptı. İnce, Kılıçdaroğlu’nu “Ayağınıza sağlık, hoş geldiniz, güle güle” sözleriyle uğurladı.
CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den ‘adaylıktan çekilmiyorum’ açıklaması geldi.
Kılıçdaroğlu İnce görüşmesinin ardından Muharrem İnce, ‘Adaylıktan çekilecek misiniz?” sorusuna “Çekileceğim demedim” yanıtını verdi. İnce “Menfaat ittifakları olmamalı ilke ittifakı olmalı” diye konuştu.
“TERÖRE KARŞI MESAFELİYİZ”
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, parti ilkelerini sıralayarak “İlkelerimiz çok nettir. Biz bir Atatürk’ü tartışmayız, iki teröre karşı mesafeliyiz, PKK’sına, FETÖ’süne, İŞİD’ine, DHKPC’sine, Hizbullah’ına. Kadın hakları konusunda çok kararlıyız, asla geri adım atmayız. Biz Türkiye’de mültecilerin gönderilmesi, sığınmacıların gönderilmesi konusunda çok kararlıyız. İlkelerimiz, duruşumuz bunlar. Asla taviz vermeyiz. Yine inandığımız bir şey var; bu Erdoğan gitmelidir, bu Erdoğan yorgundur, kibirdir. Akla, bilime, hukuka inanmamaktadır. 5 dakika dahi bu memleketi yönetmemelidir. Bu konuda her gün görüşümüzü açık, net bir şekilde ifade ediyoruz. Döne döne Köroğlu gibi savaşıyoruz. Bütün PKK’lılar, kaçak FETÖ’cüler sağdan soldan ateş ediyor bize. Biz de Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz” dedi.
İNCE: ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEĞİM
Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı olan ve HDP’nin de desteğini alan Kılıçdaroğlu, İnce’nin adaylıktan çekilmesini istiyordu. İnce, gazetecilerin adaylıkla ilgili sorusuna, “Adaylıktan çekileceğim demedim” karşılığını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz