Kayseri’deki zulmün hesabı sorulmalı

0
246

Gaziantep FK taraftarlarına Kayserispor deplasmanında polisin kaba kuvvet uygulamasına kulüp yönetimi, siyasetçiler ve yöneticiler sert tepki gösterdi.
Kayserispor ile Gaziantepspor arasında oynanan ve Gaziantep FK’nın 2-0 mağlubiyetiyle sona eren Süper Lig karşılaşmasının öncesi ve sonrasında istenmeyen olaylar meydana geldi.
Takımlarını desteklemek üzere yola çıkan 200 kadar Gaziantepspor taraftarı, yolda meydana gelen bir kazada araçta sıkışan kadını sağlık görevlileriyle beraber kurtararak ambulansa taşıdı.
Maç gerginliğinin fitili ise konuk taraftarın stada girişi sırasında ateşlendi. Gaziantep taraftar grubuna bu sırada bir grup Kayserispor taraftarı tarafından taş atıldı. Otobüsten inen taraftarların karşılık vermesi üzerine çıkan kısa süreli gerginlik, polisin müdahalesiyle büyümeden önlendi.
Gerginlik maç sırasında da sürdü. Konuk ve ev sahibi takım taraftarları arasındaki karşılıklı sloganlaşma sırasında zaman zaman çeşitli cisimleri de birbirlerine attıkları görüldü. Sökülen koltuklar da karşı tarafa fırlatıldı.
MAÇ SONU POLİSLE ARBEDE YAŞANDI
Gaziantepspor taraftarlarının çıkışı sırasında ise çevik kuvvet polisi ile arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında polisin orantısız güç kullandığı, konuk takım taraftarlarına karşı cop kullandığı ileri sürüldü.
Gaziantepspor ve Kayserispor taraftarları arasındaki gerginlik stadyum dışında da kovalamaca olarak devam etti. Olaylar, polisin konuk takım taraftarlarını otobüslere bindirerek kontrollü olarak şehir dışına çıkarmasıyla sona erdi.
Gaziantepspor 2. Başkanı Güney Dağdeviren, arbede görüntülerini sosyal medya hesabından Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i etiketleyerek, “Sayın Valim siz kapıda zafer açıklaması yaparken yanınızdaki kapıda kolluk kuvvetleriniz orantısız güç kullanıyor. Ne o taraftar, ne de Gaziantep sahipsiz değildir” paylaşımı yaptı.
MİLLETVEKİLLERİ SERT TEPKİ GÖSTERDİ
Kayseri’de yaşanan olaylar nedeniye İYİ Partii, CHP ve MHP Gaziantep milletvekilleri de sert tepki gösterdi.
Milletvekilleri sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda; Kayseri emniyeti ve gerekli önlemleri almayan yetkililere tepki göstererek, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz