Kayseri’den Mersin’e götürmek için yüklediği 22 ton 340 kilogram kalaylı bakırı, Gaziantep’te hurdacılara satmak isteyen TIR şoförü ile 4 suç ortağı yakalandı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Kayseri’de bakır üreten bir firmadan TIR’a yüklenen 22 ton 340 kilogram kalaylı bakırın, teslim noktası olan Mersin Uluslararası Limanı yerine satılması amacıyla Gaziantep’e getirildiği bilgisi üzerine çalışma başlattı.
Bakırı teslim alan tır şoförü F.Y’nin, aracındaki yükü Mersin’de boş bir araziye boşalttığı, ardından buradaki bakırları M.T.A. ve H.M. isimli şüphelilerin yardımıyla başka bir TIR’ın dorsesine yükleyerek satmak amacıyla Gaziantep’e getirdikleri tespit edildi.
Zanlılar, merkez Şahinbey ilçesi Geylani Mahallesi’nde hurdacılık yapan O.Y. ve A.S’ye malzemeleri satmak isterken suçüstü yakalandı.
Olay yerindeki boş arazide 24 adet mavi-beyaz renkli boş makara ve dorse içerisinde çok sayıda makaralara sarılmış olarak bulunan bakır teller, sahibine teslim edilmek amacıyla muhafaza altına alınırken, gözaltına alınan 5 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here