Gaziantep’te gerçekleştirilen trafik uygulamalarında bin 219 sürücüye trafik kurallarını ihlal ettikleri ve 13 motosiklet sürücüsüne de kask takmadıkları gerekçesiyle para cezası uygulandı.


Gaziantep’te şehir merkezi ve şehirlerarası kara yollarında yapılan trafik uygulamaları ve denetimleri devam ediyor.
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte yapılan trafik uygulamalarında ve denetimlerinde, trafik kurallarını ihlal ettikleri belirtilen sürücülere cezai işlem uygulandığı bildirildi.
Açıklamaya göre; 4 bin 366 aracın kontrol edildiği uygulamalarda, 280 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 28 sürücüye sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 22 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, 13 motosiklet sürücüsüne kask kullanmamaktan, 5 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, bir sürücüye alkolmetreye üflemeyi reddetmekten, 2 araç sürücüsüne uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmaktan, 3 sürücüye tescil belgesinde gösterilen maksat dışı araç kullanmaktan, bir sürücüye çalışma izni almadan yolcu taşımaktan, 5 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, 854 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten olmak üzere toplam bin 219 sürücü ve araç plakasına cezai işlem uygulandı.
180 aracın trafikten men edildiği uygulamalarda, 8 sürücünün de belgesine el konuldu. Ayrıca, 18 yayaya da trafik ışık ve işaretlerine uymamaktan para cezası verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here