Kar yağışında serası çöken kadın girişimci yardım eli bekliyor

Gaziantep’te son bir haftadır yağan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, İslahiye ilçesinde kar nedeniyle hasar gören işletme sahipleri de devletin yardım elini uzatmasını bekliyor. İslahiye’nin Kabaklı Köyünde yaşayan mantar üreticisi Ceylan Yükselici, mantar serasının çöktüğünü belirterek, yetkililerden yardım istedi.

Serasının bulunduğu alanda kar yüksekliğinin 1 metreyi geçtiğimi ve zararının yaklaşık 125 bin lira olduğunu ifade eden kadın girişimci Ceylan Yükselici, “Kar yağışı gerçekten afete dönüştü. Yılların emeği ile kurduğum mantar seram çöktü. Ürünlerim ve makinalarım kar altında kaldı. Şu ana kadar hasar tespiti için dahi kimse gelmedi” dedi.

YETKİLİLERİ ARADIM AMA SESİMİ DUYURAMADIM

Birçok kurumu arayarak yardım istediğini fakat talebine cevap alamadığını kaydeden Yükselici, “Yaklaşık bir haftadır yoğun kardan dolayı İslahiye Belediyesi, AFAD, İlçe Tarım Müdürlüğü, Jandarma ve muhtara gerekli isteklerde bulunmama rağmen hiç kimse yardım çığlıklarıma cevap vermedi. Yetkililerin sesimi duymasını istiyorum” diye konuştu.

TEK GELİRİM, EKMEK TEKNEM KARLAR ALTINDA KALDI

İstiridye mantarı yetiştiricisi Yükselici, mantar serasının çöktüğünü belirterek, “Benim tek gelirim, ekmek teknem bu seraydı. Başka bir gelirim yok. Ne yaparım, nasıl geçinirim, seramı nasıl yaparım bilmiyorum. Lütfen yetkililer artık sesimi duysun ve yardım elini uzatsınlar. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz