Kaplan ailesinin baba acısı

0
77

Gerçekleştirdiği hayır işleriyle adından sıkça söz ettiren Gaziantep halı sanayinin gelişmesinde üstlendiği öncü rolün yanı sıra Gaziantep ve Kilis’te inşa ettirdiği okullar, camiler ve sosyal tesislerle adından sıkça söz ettiren hayırsever Hacı Mihti Kaplan geçirdiği rahatsızlık sonucu 78 yaşında vefat etti.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan ve Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’ın Babası, GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan’ın kayınbabası Hacı Mihti Kaplan geçirdiği rahatsızlık sonucu uzun süredir tedavi gördüğü hastanede 78 yaşında yaşamını kaybetti. Merhum Hacı Mihti Kaplan 29 Şubat 2023 Perşembe günü Kilis’in Elbeyli İlçesine Bağlı olan Erikli Yayla Köyünde yer alan Kaplan Camii’nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından burada aile kabristanına defnedilecek.
Yaşamı boyunca yaptığı hayırlarla anılan Merhum Hacı Mihti Kaplan bir çok cami, okul, sağlık ocağı gibi topluma hizmet eden eserleri inşa ettirerek bağışlamış, yaşamını tamamen bu tür hizmetlere adamıştı. Mihti Kaplan Gaziantep’te halı sanayisinin gelişmesinde üstlendiği öncü rollerle de kentin önemli bir halı merkezi oluşunda adeta gizli kahramanlar arasındaki yerini almıştı. 78 yaşında yaşama gözlerini yuman Merhum Hacı Mihti Kaplan evli ve 11 çocuğu bulunuyordu.
Gaziantep SÖZ Medya olarak merhuma Allah’tan rahmet acılı ailesine baş sağlığı dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz