İYİ Parti’li Gürban’dan siyasi etik vurgusu

0
128

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, partisinden istifa edenlere seslenerek, “İstifa eden, edecek olan varsa bundan sonra adam gibi etsin! Kanun değişikliği teklifi vereceğim. Bundan sonra partisinden istifa edip başka partiye geçenin milletvekilliği düşsün, düşen vekilliğin yerine partisi aynı bölgeden aday listesindeki bir başka kişiyi milletvekili yapabilsin” dedi.

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, çeşitli gerekçeler öne sürerek istifa eden milletvekillerine sert eleştiriler yöneltti. Siyasi etik vurgusu yapan Gürban, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“İstifa etmek bir tercihtir.
Olabilir bu tercihi yapmış olabilirsiniz.
Fakat giderken arkanızda bıraktığınız arkadaşları küçümser ya da artık onlardan bir halt olmaz tarzında yazarsanız buna itiraz ederim!
Ben sabah öğlen akşam emek vereceğim ve senin istifana yazmak zorunda kaldığın bahanene bu emeğimi heba etmem !
İstifa eden edecek olan varsa bundan sonra adam gibi etsin!
Yoksa ben çıkar derim ki ;
İYİ Parti’de rant elde edebilecek ortam görmediği için istifa etti!
Çünkü mv seçimlerinde İYİ Parti hükümet olabilirdi yakın durmak gerekirdi,durdular mv oldular şimdi o imkanlar olmadığı için hatta CHP’yi parlayan yıldız gördükleri için gittiler derim! Sizin kaleminiz varsa benim de var!
Bunlada kalmam sizlerin mv boyunca (yeni partinizde dahil) yapacağınız her işi 4 sene boyunca takip ederim!
İstifa ederken gördüğüm lüzum üzerine de yaz geç,sana kimse niye diye sormuyor zaten!
Yok partide tuz kalmamış yok gayfe kalmamış yok efendim inanç kalmamışmış.
Geride kalan insanların emeğine saygı duyun!
İyi parti de kimse kalmasa ben kaldım ve ben emeğimi ağzına sakız etmem!
Kim olursan ol, şu verdiğim emeğimi yok sayanı emeğimi boşa düşüreni dinlemem yemem yutmam ve unutmam!
Not: Yazım şahsi olarak bir kişiye yazılmış değildir.Ama istifa eden her arkadaş yok partide kahve kalmadı çay kalmadı tuz kalmadı yazıp gidiyor! Siz gidebilirsiniz ancak geride hala 81 ilde teşkilatları ve milletvekilleriyle bir parti, her türlü olumsuz koşullara rağmen Akp ile mücadele etmeye devam ediyor
Biraz saygı duyun geride kalanların verdiği emeğe. İtirazım bunadır. Kanun değişikliği teklifi vereceğim. Bundan sonra partisinden istifa edip başka partiye geçenin milletvekilliği düşsün, düşen vekilliğin yerine partisi aynı bölgeden aday listesindeki bir başka kişiyi milletvekili yapabilsin.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz