İYİ Parti adayı Bilgiç: “Nizipspor’a sahip çıkacağız”

0
88

İYİ Parti Nizip Belediye Başkan Adayı Gizem Büşra Bilgiç, “Bir bilette sen al takımına destek ol” kampanyası kapsamında 100 bilet alarak Nizipspor’a destek verdi. Nizipspor-Siverekspor maçını tribünden izleyen Bilgiç, “Nizip Belediye Başkanı seçildiğim zaman ilçemizin takımı Nizipspor’a sahip çıkacağız ve her türlü desteği vereceğiz” dedi.

İYİ Parti Nizip Belediye Başkan Adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, Nizipsporun kendi evinde oynadığı Siverekspor maçını izlemeye gitti. Karşılaşmayı tribünde izleyen Bilgiç, protokol üyeleri ile taraftarları selamladı ve kulüp başkanı Mustafa İlker Akpek ile takımın durumu hakkında sohbet etti bilgi aldı.
Kulüp Başkanı Mustafa İlker Akpek Nizipsporun BAL liginde oynadığını kulübün maddi olarak zor durumda olduğunu, Niziplilerin ve yöneticilerin Nizipspor’a destek olmaları gerektiğini söyledi.
Bilgiç ise “31 Mart seçimlerinde başkan seçilirsem Nizipspor’a sahip çıkacağız. Nizipspor’un tüm giderlerini belediye olarak karşılayacağız. Böylece onları parasal sorunlarla uğraşmaktan kurtarıp maça odaklanmalarını futbol da başarı destanları yazmalarını sağlayacağız. Ya Nizipspor’u Nizip Belediyespor yaparak bu işi çözeceğiz veya Nizipspor’un ana sponsoru olacağız. Mutlaka Nizipspor’a sahip çıkacağız, destek olacağız. Nizipspor’un yanı sıra ilçemizde bulunan tüm spor kulüplerine maddi manevi destek olacağız. Nizip’te futbolun yanı sıra voleybol, basketbol, hentbol, beyzbol ve güreş gibi tüm spor dallarını destekleyeceğiz, teşvik edeceğiz. Bu alanlarda takımların kurulmasını sağlayacağız. Çocukların ve gençlerin alt yapıdan yetişmesini sağlayacağız. Temelden eğiterek her dalda sporcular yetiştireceğiz. Nizip’in adını Türkiye’de ve dünyada spor alanında duyuracağız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin rahat bir şekilde spor yapmalarını sağlamak ve zararlı alışkanlıklardan korumak için her semtte bir spor kompleksi olan semt sahaları yapacağız. Çocuklarımız ve gençlerimiz bu semt sahalarında futbol, basketbol, voleybol ve hentbol gibi tüm spor aktivitelerini burada gerçekleştirebilecek. Nizipspor’u ise layık olduğu yere yeniden getirebilmek için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız” dedi
Nizipspor-Siverekspor maçı bitince kulüp Başkanı Mustafa İlker Akpek ile Kulüp Müdürü Sait Yalçın’a günün anısına bir hediye paketi takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz