İşte Cumhur İttifakı’nın Gaziantep adayları

0
72

AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Türkiye’nin güçlendikçe çevresinde yaşanan gelişmelere müdahil olduğunu ve sonuç aldığını söyledi. Ala, seçimlerle ilgili olarak da “Cumhur İttifakı olarak geçtiğimiz mayıs ayında birlik ve beraberliğin devam etmesi için basit pazarlıklara takılmadan bir araya geldik. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçtirdik. Bu başarıda milletimizin desteği çok önemli” dedi.

Efkan Ala, Cumhur İttifakı’nın Gaziantep ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda partililere hitap eden Ala, Gaziantep’te olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, her seçimde olduğu gibi 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde de yollarına istikrarla devam edeceklerini ve zafer kazanacaklarını söyledi.

“GAZİANTEP LOKOMOTİF ŞEHİR”
Türkiye’yi Gaziantep gibi lokomotif şehirlerle dünyanın gelişmiş 10 ülkesi arasına sokma hedefine doğru ilerleyeceklerini kaydeden Ala, “Bunu başarmaya mecburuz. Yanı başımızda insanlık dramı yaşanıyor. Gazze’de insanlar soykırıma tabi tutuluyor. Bir katliam yaşanıyor. Yine sizlerin arkasında durmanızla Cumhurbaşkanı’mız dünyadaki en güçlü ses olarak en yüksek perdeden buna itiraz ediyor. BM’de, uluslararası kuruluşlarda itiraz ediyor. Bütün liderlerle görüşerek, organizasyonlar düzenleyerek uluslararası sistemi harekete geçirmeye çalışıyor. Çünkü biz merhamet medeniyetiyiz, erdemli bir dış politika izliyoruz. Buradan İsrail’e haykırıyoruz ve diyoruz ki ‘derhal bu katliamları durdur. Orada bombaladığın insanlıktır, insanlığın vicdanıdır. İnsanlığın vicdanında mahkum olduğun gibi şimdi de uluslararası kuruluşlarda mahkum oluyorsun, bu zulme derhal son ver, kazdığın kendi kuyundur.’ Hiçbir zulüm payidar olmamıştır. Türkiye ilerledikçe, güçlendikçe, kendine layık yerlere geldikçe gönül coğrafyasında olan bitene kayıtsız kalmadan müdahil olmaktadır ve çoğu kez sonuç almaktadır” diye konuştu.

Türkiye olarak gelişmeye, kalkınmaya mecbur olduklarını aktaran Ala, “Türkiye’yi hedeflerine doğru taşıyacağız. Türkiye vizyonuyla Türkiye Yüzyılıyla şehirlerimizin vizyonunu, Cumhur İttifakını destekleyerek işbaşına getireceğimiz belediye başkanlarımızın hizmetlerini bir araya getirerek, yeni bir sinerjiyle AK Parti belediyeciliği markasıyla şehirlerimizi buluşturmak ve yolumuza devam etmek için çalışıyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın basit pazarlıklara düşmeden ülkenin geleceği için istikrarla yola devam kararı aldığını söyleyen Ala, “Cumhur İttifakı olarak geçtiğimiz mayıs ayında birlik ve beraberliğin devam etmesi için basit pazarlıklara takılmadan bir araya geldik. Milletimizin sandığa koyduğu iradeyle çoğunluğu ele alarak, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçtirdik. Bu başarıda milletimizin desteği çok önemli. Bu başarıları istikrarla sağlıyoruz ve istikrarla yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Ala, Gaziantep’in tüm seçim dönemlerinde en yüksek oy oranlarını aldığını ve 31 Mart seçimlerinde de aynı performansı beklediklerini söyledi. Başkan adaylarının tecrübeli isimlerden oluştuğuna da dikkat çeken Ala, “Bugün burada ilçe belediye başkan adaylarımızı tanıtıyoruz. Tüm adaylarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Gaziantep, geçtiğimiz yıl yaşanan büyük afete rağmen dünyanın önemli sanayi kentlerinden biri konumunda. Bu nedenle Gaziantep’i yönetecek isimlerin de Türkiye ve Gaziantep hedeflerine uygun isimler olması gerekiyor” dedi.

GÜL: BU SEÇİMDE DE YENİ BİR ZAFER YAZACAĞIZ
AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül ise 14-28 Mayıs’ta olduğu gibi yapılacak yerel seçimde de yeni bir zaferi yazacaklarını belirtti.
Seçimde yeniden aday gösterilen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ustalık dönemini hep birlikte yaşayacaklarını dile getiren Gül, “Hizmetlerimiz daha da artarak devam edecek. İnşallah rekor bir oyla en güzel sonucu alacağız. Çünkü çok güzel çalışmalar yaptı, gece gündüz Gaziantep için çok güzel hizmetler yaptı. İnşallah en güzel hizmetleri yine yapacağız. Çünkü bizim siyasetimizde sorunları halının altına süpürmek yok. Biz daha önceki eski siyasetten ders aldığımız bütün sorunları çöze çöze yolumuza devam ediyoruz. Gaziantep’in, memleketin hangi sorunu varsa bizim sorunumuz diyerek sorunları çöze çöze yolumuza devam ediyoruz. Çünkü biz milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’dan millete hizmet ederek siyaset yapmayı öğrendik ve onunla yol yürümekten şeref duyduk. İnşallah Gaziantep olarak bu seçime kadar olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de en güzel zaferi milletimizle beraber yapacağız. Türkiye’nin meselelerini çözecek tek parti 21 yıl olduğu gibi bundan sonra da AK Parti’dir. Bütün dünyaya Türkiye’de AK Parti’nin Cumhur İttifakının milletimizle olan gönül gönüle olan birlikteliğini göstereceğiz” şeklinde konuştu.

FATMA ŞAHİN: 10’DA 10 YAPACAĞIZ
Aday tanıtım toplantısında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise konuşmasında 31 Mart seçimlerinde büyükşehir ve 9 ilçe belediyesini kazanarak, 10’da 10 yapmak istediklerini söyledi.

CUMHUR İTTFAKI’NIN GAZİANTEP ADAYLARI
Yapılan konuşmaların ardından Cumhur İttifakı’nın Gaziantep adayları, sahneye çağrılarak tanıtıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı adayı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkan adayı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkan adayı Sait Kılıç (MHP), Araban Belediye Başkanı adayı Mehmet Özdemir (MHP), Karkamış Belediye Başkan adayı Bülent Tiryaki (MHP), Yavuzeli Belediye Başkan adayı Mustafa Kemal Sakaroğlu, İslahiye Belediye Başkan adayı Kemal Vural, Nizip Belediye Başkan adayı Hacı Fevzi Akdoğan ve Nurdağı Belediye Başkan adayı Mehmet Yıldırır oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz