İsrail’in Gazze’ye saldırıları protesto edildi

0
42

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gaziantep Şubesi üyeleri, yüzlerce Filistinli sivilin hayatını kaybetmesine neden olan, İsrail’in Gazze’deki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıyı lanetledi. AGD üyeleri ve vatandaşlar, sık sık “Katil İsrail, işbirlikçi Amerika” ve “Katil İsrail Filistin’den defol” sloganları atarak tekbirler getirdi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gaziantep Şube Başkanı Özcan Fidan, yaptığı basın açıklamasında, Filistin’in, Gazze ve Kudüs’ün, sadece Filistinlilerin değil, inananların ve bütün Müslümanların olduğuna dikkat çekti.
İsrail’in yalnızca güçten anlayacağına vurgu yapan Fidan, tüm dünya liderlerini Gazze’deki soykırımı durdurmaya davet etti.
Fidan, “Sekiz ayı aşkın bir süredir Gazze’de soykırımda bulunan Siyonist İsrail rejimi yeni bir caniliğe imza atmış ve Nuseyrat Mülteci Kampı ve çevresinde iki yüzü aşkın Filistinliyi şehit etmiştir. Yardım tırlarını kamufle aracı olarak kullanan Siyonistlere ABD özel birlikleri de bu katliamda eşlik etmiştir. Yaptıkları tüm hilelere rağmen çok sayıda leş vermekten kurtulamayan işgal güçlerinin kesin mağlubiyetini göreceğimiz gün çok yakındır. İyice zıvanadan çıkan Siyonistler, insanlıktan uzak bir halde terör saldırılarını sürdürürken gerçekleşen bu son saldırı sözün bittiği yerdir” diye konuştu.
İsrail’in saldırılarına tepki gösteren vatandaşlar, İslam dünyasına Gazze için çağrıda bulundu ve Filistin’e destek mesajı verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz