Gaziantep’te tüm kamu kurumlarının yaptıkları ihalelere ait bilgiler ayrıntılı bir şekilde Valilik Resmi Web Sitesi’nin “İhale İlanları” bölümünde yayınlanmaya başlandı.
Gaziantep Valisi Davut Gül imzasıyla 18 Ekim 2019 tarihinde tüm kamu kurumlarına gönderilen yazıda kurumların yapacakları ihalelerin bilgilerini Valiliğin İnternet sitesinde yayınlanması amacıyla göndermeleri istenmişti.
Söz konusu yazıda ayrıca kurumların yaptıkları ihalelerde ”Açık İhale” usulünü tercih etmeleri, ”Doğrudan Temin” ve ”Pazarlık Usulü” gibi yöntemlerin zorunlu haller dışında tercih edilmemesi; ayrıca mal alımlarında hızlı davranılması açısından Devlet Malzeme Ofisi, Ceza ve Tevkif Evleri ve Tarım Kredi Kooperatifi gibi kurumların tercih edilmesi uyarısında bulunulmuştu.
Yazıda ayrıca ihale süreci oluşturulurken idarelerin rekabetçilik, şeffaflık, eşit muamele ve hesap verebilirlik ilkeleri ile hareket etmeleri, ihtiyaçların uygun şartlarla, zamanında karşılanması ve kaynakların verimli kullanılması gerektiği de belirtildi.
Vali Davut Gül imzalı yazının kurumlara ulaşması sonrasında gönderilen ilk ilan metni Gaziantep Valiliği Resmi Web Sitesi’nde 24 Ekim 2019 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlandı.
Kamu kurumlarının ihale ilanlarına ulaşmak isteyen vatandaşların www.gaziantep.gov.tr web adresi ana sayfasında bulunan “Gündem” başlığına tıklayarak çıkan sayfa üzerinden “İhaleler” bölümünü seçmeleri yeterli olacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here