İbrahimli Yapı mağdurları hukuk mücadelesi başlatıyor

0
130

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, İbrahimli Yapı isimli şirketten konut almak isterken dolandırıldıklarını öne süren ve ev sahibi olma hayalleri sona eren yaklaşık 380 kişinin mağduriyetinin giderilmesi için hukuk mücadelesi başlatıldığını bildirdi.

Gaziantep’te, İbrahimli Yapı isimli şirketten maket üzerinde tercih yaparak temelden daire alma girişiminde bulunan ancak dolandırıldıklarını iddia eden çok sayıda vatandaş mağduriyetlerinin giderilmesi için hukuk mücadelesi başlattı.
Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, mağdurlara gerekli hukuki desteğin verilmesi amacıyla Avukat İbrahim Ünal’ın Gaziantep’e geldiğini ve mağdurlarla bir toplantı gerçekleştirdiğini söyledi.
Yazılı bir açıklama yapan Pamuk, “Yaklaşık 380 vatandaşımız, eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün kardeşi Ayşenur Atmaca ile eşi Muharrem Atmaca’nın sahibi olduğu İbrahimli Yapı isimli inşaat şirketinden ev almak istedi. Mağdur kişiler konut projelerini maket üzerinde görüp, tüm birikimlerini bu şirkete teslim ettiler. Hatta daha iyi bir evin sahibi olmak için bankalardan kredi çeken, oturduğu evi, arabasını satıp parasını sözleşme imzalayarak şirkete verenler de oldu. Şirkete 2019 ve 2020 yılarında 750’şer bin lira verdiklerini söyleyen mağdurların zararının bugünkü fiyatlarla en az 5 milyon olduğunu tahmin edebiliyoruz. Aradan geçen süre içerisinde bu kişilerin mağduriyeti giderilmedi. Bu nedenle de başlatılan hukuk mücadelesine Zafer Partisi olarak tam destek veriyoruz. Yaklaşık 100 kişinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştiren Avukat İbrahim Ünal, mağdur vatandaşlara hukuki bilgilendirmede bulundu ve hukuk mücadelesi için yol haritası belirlendi” dedi. Katılıma katılanların hemen vekaleti vereceğini ifade eden mağdurların hakkını almak için zorlu bir süreç başlamıştır dedi.
İbrahimli Yapı’nın konut edinme karşılığı vatandaşlık almak isteyen yabancılara konut satışları yaptığını da belirten Pamuk, “Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz