HÜDA PAR’dan coşkulu SKM açılışları

0
97

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığının Şehitkamil ve Araban seçim koordinasyon merkezleri miting havasında açıldı.
31 Mart yerel seçimleri için HÜDA PAR’ın Şehitkamil Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Karakurt ve Araban Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Görgel’in seçim çalışmalarını yürütecekleri seçim koordinasyon merkezleri miting havasında halkın büyük katılımıyla gerçekleştirildi.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Nakşi Erat, Şehitkamil ve Araban seçim koordinasyon merkezlerinin açılışlarına katıldı.
İlk olarak HÜDA PAR Şehitkamil seçim koordinasyon merkezinin açılışına katılan HÜDA PAR Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Nakşi Erat, Şehitkamil ilçesinin Seyrantepe Mahallesinde açılan seçim koordinasyon merkezinin hayırlara vesile olmasını diledi.

“Gaziantep’te her biri birbirinden değerli 10 tane belediye başkan adayımız var”
Büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirilen seçim ofisi açılışlarında halka hitap eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nakşi Erat, “Gaziantep’te her biri birbirinden değerli 10 tane belediye başkan adayımız var. Bütün belediye başkan adaylarımız siyaseten kirlenmemiş, pırlanta gibi insanlar ve hepsi de bu halkın hizmeti için çalışmaktadır. Tamamıyla yerli, bu halkın değerlerine saygı duyan ve değerlerini topluma taşımak isteyen adaylarımız mevcut.” ifadelerini kullandı.
“Gaziantep’te çok ciddi bir çarpık kentleşme var”
Gaziantep’teki çarpık kentleşme sorunu hakkındaki projelerini aktaran Erat, “Gaziantep’te çok ciddi bir şekilde çarpık kentleşme var. Bu yüzden Gaziantep’in kentsel dönüşüme tabi tutulması lazım. Biz diyoruz ki kentsel dönüşümü yerinde yapalım, vatandaşı şehrin 60 kilometre ötesine yollamayalım.” dedi.
“Her mahalleye eşit hizmet getireceğiz”
Gaziantep’te yapılan hizmetin kenar mahallelere yapılmadığını belirten Erat, “Gaziantep seçmeninin neredeyse yüzde 60’ı kenar mahallelerde oturuyor ama ne yazık ki hizmetin büyük bir çoğunluğu bu mahallelere yapılmıyor. Kenar mahallelerde oturan insanların vakit geçirebileceği, aileleriyle eğlenebilecekleri parklar maalesef mevcut değil. İşte bu yüzden biz diyoruz ki her mahalleye eşit hizmet getireceğiz.” şeklinde konuştu.
“Belirlenen miktarda suyu ücretsiz vereceğiz”
Suyun temel bir ihtiyaç olduğunu belirten Erat, “Normalde kültürümüzde inancımızda su satılmaz ama bu suyun da bir üretim maliyeti vardır. O yüzden biz diyoruz ki aile kişi sayısına göre belirlenen miktardaki suyu ücretsiz hale getireceğiz. Belirlenen miktarın üstündeki suyun parasını alacağız bunu yapma sebebimizde israfın önlenmesini sağlamaktır.” diye konuştu.
“Lise ve üniversite öğrencilerine ücretsiz toplu taşıma imkânı sağlayacağız”
Tüm lise ve üniversite öğrencilerine ulaşımı ücretsiz hale getireceklerini belirten Erat, “Öğrencilerimiz okula, dershaneye ve kütüphaneye giderken tek kuruş para harcamadan çok rahat bir şekilde ulaşabilecekler.” dedi.
“Her semte birer düğün salonu açacağız”
Gençlerin evlilik hayali kurduklarını ama imkân yetiremedikleri için evlenemediklerini belirten Erat, “Gençlerimiz evlilik hayali kuruyorlar ama düğün masrafları ve harcamaları pahalı olduğundan dolayı gerçekleştiremiyorlar. Biz de bunun için diyoruz ki her semte düğün salonları açacağız ve gençlerimiz düğünlerini burada ücretsiz bir şekilde yapabilecekler. Bununla beraber dar gelirli ve sabit gelirli bütün vatandaşlarımıza da beyaz eşyayı hediye olarak vereceğiz.” şeklinde konuştu.
“Taziye evlerinde ücretsiz yemek verilecek”
Taziye evlerinde ücretsiz yemek vereceklerini belirten Erat, “Halkımızın muzdarip olduğu bir diğer konu da taziye evlerindeki yemek sorunudur. Taziye evlerinin yemeklerini belediyenin aş evinden ücretsiz bir şekilde vererek vatandaşımızın yükünü hafifleteceğiz.” dedi.
“HÜDA PAR bir iyilik hareketidir”
HÜDA PAR Şehitkâmil Belediye Başkan adayı Mustafa Karakurt, “Değerli kardeşlerim HÜDA PAR aşktır, HÜDA PAR sevdadır, HÜDA PAR adalettir, HÜDA PAR insanlığı kurtarma sevdasıdır, Rabbim aşkımızı, sevdamızı daim eylesin, yüceltsin. Değerli kardeşlerim şu anda HÜDA PAR’a karşı çok ciddi bir teveccüh var. Bizler gönül kapılarımızı sonuna kadar halkımıza açtık, halkımız da gönül kapılarını elhamdülillah bize açtı. Bu beraberinde adaleti getirecektir, beraberinde insanlığın kurtuluşunu getirecektir. Çünkü HÜDA PAR bir iyilik hareketidir, İyiliğe destek vermemiz lazım, katkı sunmamız lazım, değerleri yüceltmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.


“HÜDA PAR bir dava partisidir”
“HÜDA PAR bir dava partisidir, biz bunu her platformda haykırıyoruz” diyen Karakurt, “Bizler bu davayı yüceltmek için layık olduğu yere getirmek için bütün gayretimizle çabamızla, gece gündüz demeden inşallah uğraşacağız ve layık olduğu yere getireceğiz.” şeklinde konuştu.
Erat daha sonra ise Araban Belediye Başkan Adayı Ahmet Görgel’in seçim çalışmalarını yürüteceği seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı.
Araban Dumlupınar Mahallesi Karapınar Caddesi üzerinde bulunan seçim koordinasyon merkezinin açılışına HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Nakşi Erat, Araban Belediye Başkan Adayı Ahmet Görgel, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirilen seçim koordinasyon merkezinin açılışında halka hitap eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nakşi Erat, HÜDA PAR’ın güneşinin her geçen gün yükseldiğini söyledi.
“Bizim tek gayemiz halkımıza hizmet etmektir”
Erat, “Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet” sloganıyla yola çıkan HÜDA PAR’ın hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Bizler ‘Dürüst Siyaset Gerçek Adalet’ sloganıyla yola çıktık. İnşallah bizler ‘Dürüst Siyaset Gerçek Adalet’ için çalışacağız. Bizim en büyük şiarımız ‘Dürüst Siyaset Gerçek Adalet’ olacak. İnşallah siyasetimizi dürüst bir şekilde yapacağız. Bizler dürüst siyaset derken ilkeli siyaseti kast ediyoruz. Birçok parti seçime katılıyor. Bizim adaylarımız tertemiz, pırlanta gibi ve siyaseten hiç kirlenmemiş, yağmur nereye yağarsa tarlasını oraya çeken siyasetçilerden değil. Adaylarımız, bir aileyi, bir kesimi kalkındırmak, rant, çıkar elde etmek için aday olmadılar. Başta Allah’ın rızasını kazanmak, halkımıza hizmet etmek için yola çıkmış kadrolarız. Bizim tek gayemiz halkımıza hizmet etmektir.” diye konuştu.
“Belediyelerdeki imkanları halkımız için kullanacağız”
HÜDA PAR olarak her zaman halkın menfaatini önceleyeceklerini belirten Erat, “Bizler hiç kimseye tek kuruş para yedirmeyeceğiz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz. Belediyelerimizin tamamında rüşvete, ranta ve israfa yer vermeyeceğiz. İsrafa ‘sıfır tolerans’ diyoruz. Belediyelerimizde asla rüşvete, ranta ve israfa müsaade etmeyeceğiz. Halkımızın tek kuruşunu bile kimseye yedirmeyeceğiz. Belediyelerdeki imkanları halkımız için kullanacağız.” ifadelerini kullandı.
Gaziantep’in ilçelerindeki vatandaşların mağdur olduğunu ifade eden Erat, “Köylerimiz boşalmış ve gençlerimiz iş bulamadığı için köyler boşalmış. Gençlerimiz köylerde geçimlerini sağlayamıyorlar. İlçelerimizin nüfusu her geçen gün azalıyor. İnşallah bizim köylerimiz ve ilçelerimiz için güzel projelerimiz var. İlçelerimize Organize Sanayi Bölgeleri kuracağız. Köyde ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız, özellikle gençlerimiz Gaziantep merkezdeki Organize Sanayi Bölgesinde değil de kendi ilçelerindeki Organize Sanayi Bölgelerine kurulan fabrikalarda çalışsın. Bu şekilde hem köylerimizin ve ilçelerimizin boşalmasının önüne geçeceğiz hem de vatandaşlarımızı istihdam edeceğiz. Bu konuda belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız.” şeklinde konuştu.
“Kentsel dönüşümü rantsız, çıkarsız ve milletin faydasına olacak şekilde yapacağız”
Gaziantep’in kent merkezinde ve ilçelerinde kentsel dönüşümün zaruret haline geldiğini ifade eden Erat, “Kentsel dönüşüm bizim öncelikli meselemiz olacak. Kentsel dönüşüm bizim için siyaset üstü bir mesele olacak. HÜDA PAR belediyeciliğinde güvenli ve huzurlu mahalleler oluşturulacak. Çarpık yapılaşmaya son vereceğiz. Halkımızı mağdur etmeden kentsel dönüşümü Gaziantep’e ve ilçelerimize kazandıracağız. Kentsel dönüşümü rantsız, çıkarsız ve milletin faydasına olacak bir şekilde yapacağız. Biz kentsel dönüşüm yaparken halkımızı mağdur etmeyeceğiz. Mevcut mahallelerimize eski mahalle kültürünü yeniden yaşatacağımız bir ortam ile Gaziantep’i buluşturalım. Onun için bu sefer HÜDA PAR diyelim.” dedi.
HÜDA PAR’ın Gaziantep ve ilçeleri için çok güzel projeleri olduğunu vurgulayan Erat, vatandaşlardan HÜDA PAR’a destek vermelerini istedi.
“Araban’ımıza OSB kazandıracağız”
HÜDA PAR Araban Belediye Başkan Adayı Ahmet Görgel, “Araban halkımız yıllardır otogardan yoksun, inşallah Araban’ımıza yeni otogar yapacağız. Araban’ımızda yoksul sayısı çok. İnşallah herkese yardım edeceğiz. Araban’ımızda gençlerimiz için iş imkanı yoktur. Araban’ımıza bir OSB kazandıracağız. Araban’ımız için yapacağımız birçok proje var. İnşallah seçim irtibat ofisimizin açılışı hayırlara vesile olur” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz