HÜDA PAR’dan anlamlı ziyaret

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ve beraberindeki heyet, Engelliler Haftası münasebetiyle Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesini ziyaret etti.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle çeşitli ziyaretler gerçekleştiren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ve beraberindeki heyet, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi’ne ziyarette bulundu.
Göçer ve beraberindeki heyeti, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender karşıladı.
Ziyarette, derneğin faaliyetleri ve çalışmalarının yanı sıra engellilerin günlük hayatta yaşadıkları ve karşılaştıkları sorun, sıkıntılar ile talepler konuşuldu.
Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ziyarette, engellilerin yılın sadece belirli gün ve haftalarda hatırlanmaması gerektiğine vurgu yapıldı.
Engellilere her zaman sahip çıkılması ve hatırlanması gerektiğini ifade eden Göçer, engellilerin sadece belirli gün ve haftalarda hatırlanmasının doğru olmadığını söyledi.
Engellilerin sadece bir hafta veya bir gün değil, 365 gün hatırlanması gerektiğini vurgulayan Göçer, “Engelliler Haftası nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesini ziyaret ettik. Siyasi partiler toplumun her kesimine yardımcı olmaları gerekir. Özellikle dezavantajlı ve engelli kardeşlerimize yardımcı olmaları gerekir. Başkanımızın yaptığı faaliyetler önemlidir. Engelli kardeşlerimizi dernek binasında açtıkları kurstaki atölyede topluma kazandırmasını takdir ediyoruz. Bu konudaki çalışmaları için başkanımıza teşekkür ediyoruz. Engelli olan kardeşlerimize hem psikolojik anlamda hem de el becerilerini geliştirme anlamında ciddi katkıları olmuştur” dedi.
Engellilerin yaşadıkları sorun ve sıkıntıları anlatan Kalender, “Engelliler Haftası daha önce ‘Sakatlar Haftası’ adı altında kutlanıyordu. Şu anda ise Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Haftanın ismini değiştirdiler. Fakat sorunlar ve isimler değişmiyor. Toplumun çok önemli nüfusunu oluşturan engellilerin sorunlarını bu haftalarda anlatmaya çalışıyoruz bir farkındalık oluşturuyoruz. Sorunlarımızı bizi ziyaret edenlerle paylaşıyoruz. HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı ve yönetiminin bizi ziyaret etmesinden çok mutlu olduk. Dertlerimizi, sorunlarımızı anlattık. Türkiye’deki siyasi partilerin bizim gibi nüfusu geniş dezavantajlı kişilerin sorunlarını aktaracak merciler olmasından dolayı da bu ziyaretten dolayı çok memnun olduk” ifadelerini kullandı.
Kalender daha sonra Göçer ve beraberindeki heyete engellilerin istihdam edildiği atölyeyi gezdirdi. Göçer, burada engellilerle sohbet etti ve yaptıkları el becerilerini inceleyerek, çalışmalarında başarılar diledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz