HÜDA PAR’a yerel seçimler için aday adaylığı başvuruları başladı

0
74

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığına 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan aday adaylığı için başvuru süreci başladı. HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, “Yerel seçimler için partimize yoğun başvurular var. Allah mahcup etmesin. Erdemli halkımız partimizle erdemli bir hizmete kavuşacaktır inşallah” dedi.
31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partilerde başlayan hareketlilik devam ediyor. Genel seçimlerde sonuçları ciddi anlamda etkileyen ittifaklar, bu seçimlerde de en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.
2023 Genel seçimlerinde en çok konuşulan partilerin başında bulunan HÜDA PAR, yerel seçimlerde de gündemde kalmaya devam ediyor. 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için takvim işlerken, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığında da başvuru süreci başladı.
Başvurular 15 Aralık’a kadar sürecek
HÜDA PAR Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı:
“Partimizin değerli üyeleri, gönüllüleri ve kıymetli vatandaşlar. HÜDA PAR olarak siyaset sahnesinde ‘Dürüst Siyaset Gerçek Adalet’ şiarıyla sağlam adımlar atmaya devam ediyoruz. Yaklaşan 31 Mart 2024 Mahalli idareler seçimleri için gerek teşkilatlarımızla gerek üye ve gönüllülerimizle seçime hazır, dinamik ve ümit varız. Değerli üyelerimiz, gönüllülerimiz ve saygıdeğer milletimiz sizi HÜDA PAR’ın sesine ses, gücüne güç olmaya davet ediyoruz. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde partimizden il-ilçe belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği aday adaylığı için müracaat etmek isteyenler 15 Aralık 2023 tarihine kadar Parti teşkilatlarımıza başvurabilirler. Aday adaylığı başvuruları için detaylı bilgi ve başvuru için gerekli formlar partimizin internet sitesinde mevcuttur. HÜDA PAR olarak 15 Aralık 2023 tarihine kadar aday adaylık başvurularını kabul etmekte birlikte 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinin milletimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederiz.”
Türkiye genelinde olduğu Gaziantep’te de HÜDA PAR’da yerel seçimler için hazırlıklar hız kesmeden sürüyor.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı 14 Mayıs 2023 Milletvekili seçimlerinde büyük bir başarı elde etti.
14 Mayıs’ta gerçekleştirilen 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Parti listelerinden Gaziantep’te 6’ıncı sırada yer alan HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir, seçim çalışmaları boyunca halkın yoğun teveccühü ile karşılaşmıştı.
Seçim çalışmalarında hemen hemen çalmadık kapı, dokunulmadık gönül ve sıkmadık el bırakmayan Demir, kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmaları ile öne çıkarak Gazianteplilerin yoğun teveccühü sonucu milletvekili olarak seçilmişti.
Milletvekili seçimlerinde olduğu gibi yerel seçimler öncesinde de HÜDA PAR yine gündemde kalmaya devam ediyor.
Aday adaylığı başvurularının başladığı HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığına Mehmet Nakşi Erat, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı aday adaylığı için başvuruda bulundu.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığına gelen Erat, adaylık başvuru formunu doldurarak İl Başkanı Faruk Göçer’e teslim etti.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığının sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için Sayın Mehmet Nakşi Erat’ın partimize yaptığı başvuru İl Başkanımız Sayın Faruk Göçer tarafından kabul edildi. Hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.
Gaziantep’te HÜDA PAR’dan belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulunacak çok sayıda isim olduğu belirtilirken, başvuruların yoğun ilgi göreceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz