HÜDA PAR Milletvekili Demir: Liyakat ve ehliyet esas alınmalı

0
222

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, “Artık Türkiye’de liyakat ve ehliyet esas alınmalıdır.” diyerek mülakat sisteminin kaldırılması gerektiğini belirtti.
TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, yıllardır ciddi mağduriyetlere neden olan mülakat sorununa dikkat çekti.
“Mülakat sistemi halen mağdur etmeye devam ediyor” diyen Demir, mülakat sisteminin kaldırılması çağrısında bulundu.
Konuşmasının başında yeni yasama yılının hayırlı olmasını dileyen Milletvekili Demir, Ankara’daki menfur saldırıya ilişkin ise, “1 Ekim’de huzur ve barışa yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum” ifadesini kullandı.
“Liyakat ve ehliyet ön plana çıkarılmalıdır”
Liyakat ve ehliyetin esas alınması çağrısında bulunan Milletvekili Demir, “Mülakat ve güvenlik soruşturması insanları mağdur etmeye devam ediyor. Artık, Türkiye’de liyakat ve ehliyet esas alınmalıdır. Hassas kurumlar istisna olmak üzere güvenlik soruşturmaları istismara mahal bırakmayacak şekilde şeffaf ve denetlenebilir kriterlere bağlanmalıdır. Türkiye’de artık daha fazla insanlar mağdur edilmemeli, liyakat ve ehliyet ön plana çıkarılmalıdır. Bu, seçim sürecinde aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın da vaadidir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz