HÜDA PAR Kadın Kolları’ndan ‘kefenli bebek’ eylemi

0
204

HÜDA PAR Gaziantep Kadın Kolları Başkanlığı; siyonist işgalcilerin Gazze’de sivil insanlara uyguladığı soykırımı telin etmek için düzenlediği basın açıklamasında, katledilen çocuk ve bebekleri temsilen kefene sarılmış oyuncak bebeklerle eylem düzenledi.

HÜDA PAR Gaziantep Kadın Kolları İl Başkanlığı, siyonist işgal rejiminin Gazze’deki saldırılarına tepki göstermek amacıyla “Gaziantepli Anneler Gazze İçin Yürüyor” temasıyla düzenlediği yürüyüş ve basın açıklaması ile Filistin’deki insanlık dramına dikkat çekti.
Katil siyonist işgalcilerin dün akşam Filistin’in Gazze kentindeki Müslümanlara havadan, karadan ve denizden başlattığı saldırılara tepkiler devam ediyor.
Bu kapsamda HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, işgalci siyonistlerin Filistin’deki katliamlarına tepki göstermek ve işgalcilere karşı başlatılan mücadeleye destek amaçlı protesto gösterilerine devam ederek Kudüs ve Mescid-i Aksa davasına sahip çıkıyor.
Gaziantep’te STK’ların düzenlediği basın açıklamalarına ve gösterilere destek vermenin yanı sıra tüm teşkilatlarının yoğun katılımıyla Kudüs ve Mescid-i Aksa davasına sahip çıkan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, Filistinli Müslümanlara yönelik desteğini sürdürüyor.
Siyonist işgal rejiminin Gazze’deki katliamlarına sert tepki gösteren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, yaptığı etkinliklerle Mescid-i Aksa ve Kudüs davası için mücadelesini sürdürüyor.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı’nın da desteğiyle Kadın Kolları İl Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen yüzlerce kadın, çocuklarıyla birlikte siyonist işgal rejiminin Gazze’deki bebek, çocuk ve kadın katliamlarını düzenlediği yürüyüş ve kitlesel basın açıklaması ile protesto etti.

Siyonist işgalcilerin Gazze’ye yönelik saldırılarında kadın, çocuk ve masum insanların hedef alındığına dikkat çekmek amacıyla yapılan eyleme kadınlar yoğun ilgi gösterdi.
HÜDA PAR Gaziantep Kadın Kolları İl Başkanlığı öncülüğünde “Gaziantepli Anneler Gazze için yürüyor” temasıyla yapılan yürüyüş Çınarlı Camii önünde kortej eşliğinde başladı.
Türkiye, Filistin ile Tevhid bayrakları taşıyan, yürüyüş esnasında da sık sık tekbir getiren kadınlar, “Kahrolsun israil, kahrolsun Amerika”, “Katil israil Filistin’den defol”, “HAMAS’a selam direnişe devam”, “Zalimler için yaşasın cehennem” ve “GazzeAntep omuz omuza” sloganları attı.
Katil siyonist işgalcilerin Gazze’deki Müslümanlara yönelik gerçekleştirdiği ağır bombardımanları ve saldırıları protesto eden kadınlar, katil siyonist işgalcileri kınayan sloganlar eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yürüdü.
Ellerinde katil siyonist işgalcilerin tel’in eden, Kudüs ve Mescid-i Aksa davasını destekleyen dövizler tutan kadınlar, işgalcilerin saldırılarına tepki gösterdi. Filistinli mücahitlere de destek sloganları atan kadınlara yoldaki vatandaşlarda eşlik ederek destek verdi.
Katil işgalci siyonistleri lanetleyen sloganlar eşliğinde devam eden yürüyüş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar sürdü.
Protesto gösterisi burada yapılan basın açıklamasıyla devam etti. Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Esma Akbalık, işgalcilerin yalnızca masum sivilleri, çocuk ve kadınları hedef alarak insanlık tarihinin en barbar, en cani katliamlarını gerçekleştirdiğini söyledi.

“DÜNYA GAZZE’DE EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR SOYKIRIMA ŞAHİT OLMAKTADIR”
Sözde medeniyet timsali Batı’nın ise bu katliamlara alenen destek olduğunu ve elini bebeklerin kanına bulaştırdığını ifade eden Akbalık, “Tarih bir daha göstermiştir ki Batı’nın insan hakları adına ortaya koyduğu her şey çocuk masalı olmayacak kadar kirli ve iki yüzlüdür. 21 günden bu yana dünya Gazze’de eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma şahit olmaktadır” dedi.

“GAZZELİ ANNELERİN FERYATLARI YÜREKLERİ DAĞLIYOR”
7 Ekim’den bu yana katledilen 2 bin 700 çocuk için kalplerinin kan ağladığını vurgulayan Akbalık, şöyle devam etti:
“Her gün çocuklarını bombalar altında şehit veren Gazzeli annelerimizin feryatları yürekleri dağlamaktadır. Henüz insanlığını kaybetmemiş tüm dünya anneleri gibi biz Batmanlı anneler de bu acıları yüreklerimizde derinden hissediyoruz ve bu vahşete lanet okuyoruz. Gazze’de anneler çocuklarını aç olarak toprağa vermekte, çocuklarının uyanıp korkmadan sükûnet içerisinde canlarını teslim etmeleri için Allah’a dua etmektedir.”

“DÜNYA İNSANLIĞINI GAZZE’DE KAYBETTİ”
Gazze’de her sabah kefenlerini giymiş bebeklerin cenaze namazı kılındığını, anne karnındaki henüz doğmamış bebeklerin bile katledildiğine dikkat çeken Akbalık, “Gazze’de anneler evlatlarını bir bir toprağa verirken aslında toprağa gömülenin insanlık olduğunu dünyaya haykırmaktadır. Evet, bugün dünya insanlığını Gazze’de kaybetmiş durumdadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki bir kadın için ayaklanan sözde kadın hakları savunucuları mesele Gazzeli anneler olunca sus pus olmaktadırlar” ifadelerini kullandı.
Katil işgalci siyonistlerin tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım ve insanlık suçu işlediğini söyleyen Akbalık, “Çocuklar konusunda ahkam kesenler, çocuk haklarından dem vuranlar mesele Gazzeli çocuklar olunca kulaklarını tıkamaktadırlar. Bebekler beşiklerinde katledilirken Birleşmiş Milletler ve UNICEF, kınamanın ötesine geçmedi” diye konuştu.
“EVLERİMİZE SİYONİSTLERİN SİLAH SERMAYESİNİ SAĞLAYACAK ÜRÜNLERİ ALMAYACAĞIZ”
Dünyadaki tüm annelere çağrıda bulunan Akbalık, “Buradan henüz vicdanını kaybetmemiş olan bütün insanlara özellikle annelere sesleniyoruz; daha ne kadar bu sessizlik devam edecek? Daha kaç annenin bedeninin çocukları ile birlikte parçalanmasına seyirci kalacağız? Daha kaç tane çocuğun kanının akması lazım uyanmamız için? Hangi evladının acısına yanacağını bilmeyen Gazzeli annelerin acısı biz Gaziantepli annelerin de acısıdır. Evlerimize siyonist İsrail’in silah sermayesini sağlayacak ürünleri almayacağız. Kararlılığımızla bu zulmün bir bedeli olacağını onlara göstereceğiz. Allah’ın izniyle bu mücadeleye omuz vererek tıpkı Filistinli annelerin yiğit evlatları gibi bizlerin de yetiştirdiğimiz evlatlar ümmetin gururu olacaktır” ifadelerini kullandı.
Basın açıklaması yapılan duanın ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz