HÜDA PAR İl Başkanı Göçer, Oğuzeli’nde sorunları dinledi

0
65

Esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Oğuzeli ilçesi halkını ve esnafını ziyaret etti. Oğuzeli İlçe Başkanı Mustafa Kılıç ve beraberindeki kalabalık bir heyet ile Oğuzeli ilçesine çıkarma yapan Göçer, ziyarette ilçe halkının yanı sıra esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

İlçedeki esnafı tek tek ziyaret eden, sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyen HÜDA PAR İl Başkanı Faruk Göçer, ziyarette halka ve esnafa HÜDA PAR’ın misyonunu anlattı. Esnafın yanı sıra vatandaşların da sorun ve taleplerini dinleyen Göçer, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
Esnafın sıcak ve yoğun ilgisiyle karşılaşan Göçer’e ilçe halkı ve esnafı yaşadıkları sıkıntıları anlatarak, son dönemlerde artan enflasyon, art arda gelen zamlar, her geçen gün artan hayat pahalılığı, zamlara çözüm bulunmaması ve vatandaşın alım gücünün düşmesinden dolayı satış yapamamaktan yakındı.
HÜDA PAR heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden esnaf, HÜDA PAR’a çalışmalarında başarılar dilediler.
Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyerek not alan Göçer, zamlardan ve ekonomik istikrasızlıktan dolayı esnafın çok zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekti.
Yetkililerin ekonomik sorunlara çözüm bulması gerektiğini ifade eden Göçer, esnafımız genel olarak ekonomik sıkıntılardan ve satış yapamamaktan dert yandığını ve yapılan zamlardan çok olumsuz etkilenen esnafa hükümetin destek vermesi gerektiğini ifade etti.
Artan fiyatlardan dolayı vatandaşın alım gücünün giderek azaldığını ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çektiğini ifade eden Göçer, her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi.
Son zamanlarda piyasalardaki dalgalanmalara kur farkının da eklenmesinden dolayı uzun zamandır zor günlerden geçtiklerini belirten esnaf, bu durumu kendilerini daha zor bir durumda bırakmasından yakındı.
Covid-19 salgını sürecinden olumsuz etkilenen, kapanma ve yasaklardan sonra iş yapmaya başlayan esnafı bu defa döviz kuru ve zamların vurduğunu ifade eden esnaf, döviz kurunun yükselmesinin her alanda kendilerini oldukça olumsuz yönde etkilediğini, satılan malzemenin yerine ürün koyamayan esnafın, elindeki sermayesinin de erimesinden dert yandı.
Piyasadaki birçok ürünün ya kendisi ya da ham maddesinin dolarla alınması nedeniyle kur farkının da artmasıyla mağdur olduklarını belirten esnaf, bazı günler hiç satış yapmadan iş yerlerini kapattıklarını ve bu durumun önüne geçilmesi için yetkililerin bir çözüm üretmemesine ise tepki gösterdi.
Zamlara yetişememekten yakınan esnaf, yaşanan ekonomik krizin giderek derinleşmesinin ve TL’nin de döviz karşısında yaşadığı hızlı erime nedeniyle zor günlerden geçtiklerini ifade ederek, zamlara bir an önce müdahale edilmesini istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz