HÜDA PAR İl Başkanı Göçer: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

0
76

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı Mescid-i Aksa davası için mücadele veren Filistinli Müslümanların, siyonist çetelerin vahşet ve zulümlerine karşı “Aksa Tufanı” adıyla başlattıkları operasyona destek amaçlı kitlesel basın açıklaması düzenledi.

Düzenlediği basın açıklamasıyla siyonist işgal rejiminin Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek ve işgal rejimine karşı başlatılan “Aksa Tufanı” operasyonuna destek veren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanında olduklarını açıkladı.
Gaziantep Peygamber Sevdalıları Derneği, Gaziantep Umut Kervanı Derneği, Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep İl Temsilciliği, Gönüllü Kuruluşlara bağlı STK’lar ile Kervan FM ve Gaziantep Günebakış Haber Sitesi’nin de destek verdiği basın açıklamasına halk yoğun ilgi gösterdi.
15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen basın açıklaması HÜDA PAR Şahinbey İlçe Başkan Yardımcısı Abdulhakim Övet’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Kitlesel basın açıklamasına katılan siyasi parti ve STK yetkilileri ile vatandaşlar, Mescid-i Aksa davası için mücadele veren Filistinli Müslümanların, siyonist çetelerin vahşet ve zulümlerine karşı “Aksa Tufanı” adıyla başlattıkları operasyonlarına destek vererek işgal rejimi aleyhine sloganlar attı.
Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Filistinli Müslümanların, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmaması çağrısında bulundu.
Göçer, Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanında olduklarını ifade etti.
“İşgalci Siyonistler her geçen gün işgali genişletmekte”
Bir asırdan uzun bir süredir siyonist işgal rejiminin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliamın devam ettiğine dikkat çeken Göçer, “Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler, her geçen gün işgali genişletmekte, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı necis postallarıyla kirletmekte, bu kutsal beldenin kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır.” dedi.

“Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz”
Filistin halkının, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak kendi topraklarını, vatandaşlarının canını, İslam ümmetinin izzetini ve şerefini koruduğunun altını çizen Göçer, “Her gün şehit vermesine rağmen direnişi cephe cephe büyüten Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki mazlumiyet değil, direniş erdemdir. Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı gönderiyoruz. Yüce Allah yardımcıları olsun, onları muzaffer kılsın.” temennisinde bulundu.
“Filistinli Müslümanlar işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır”
Filistin halkının, yalnızca kendi topraklarını savunmadıklarını vurgulayan Göçer, “İslam ülkelerinin izzetini ve şerefini de savunmaktadır. Hal böyleyken Müslümanların resmi, sivil tüm unsurları ekonomik, askeri ve manevi olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır. Siyonist çete, işgal ettiği Filistin topraklarından defolmalıdır. İşgalci çeteyi gelinen aşamada katliamcı ve işgalci uygulama ve politikalarından vazgeçmesi, Gazze’ye uyguladığı ambargoyu kaldırması ve yeni bir katliama girişmemesi konusunda uyarıyoruz.” diye konuştu.
“Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız”
Göçer, “HÜDA PAR olarak Filistin’i, başkenti Kudüs olan, doğusu ve batısıyla bölünmez bir bütün ve İslam’ın mukaddes toprakları olarak görüyoruz. İslam dünyasını, işgal altında olan ilk kıblesi için bütün ayrılıklarını bir kenara bırakmaya, Filistin’e sahip çıkmaya ve kardeşlerinin yanında durmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki siyonizm, İslam dünyasının bağrına saplanmış zehirli bir hançerdir. HÜDA PAR olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Filistin halkına selam olsun. Kahraman mücahitlere selam olsun. Direnişe ve dirilişe selam olsun.” şeklinde konuştu.
Basın açıklaması Şehitkamil İlçe Başkanı Ekrem Kaplan’ın yaptığı duanın ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz