HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer’den Ramazan Bayramı mesajı

0
92

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, “Gazze’de yaşanan soykırım nedeniyle buruk bir bayram yaşayacak olsak da hiçbir zulüm ebedi değildir ve inanıyorum ki Rabbimiz tüm zalimlerin zulümlerini kendilerine çevirecektir.” dedi.
Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, Ramazan Bayramı’nın başta Filistin’de olmak üzere dünya üzerinde akan kan ve gözyaşlarının durmasına zulümlerin ve katliamların son bulmasına vesile olmasını diledi.
“Hiçbir zulüm ebedi değildir”
Ramazan Bayramını karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Göçer, “Büyük bir heyecan ve sevinç ile karşıladığımız yardımlaşma, paylaşma ve hayır ayı olan Ramazan-ı Şerifi içimiz burkularak uğurluyoruz. Allah bu mübarek günlerde yapılan tüm hayır ve ibadetleri kabul eylesin. Bu yıl Ramazan ayı bizim için ne yazık ki acı, keder, gözyaşı ve bir o kadar da mahzun geçti. Katil ve işgalci İsrail’in Gazze’de sergilediği insanlık dışı katliamlar hepimizi derinden yaraladı ve yaralamaya da devam ediyor. Ancak hiçbir zulüm ebedi değildir. Umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz. Canımızla, kanımızla ve malımızla ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Filistin halkına, kahraman mücahitlere, direnişe ve dirilişe selam olsun.” dedi.
“Bayramları hakiki manada bayram haline getirecek olan bizleriz”
Göçer, “Rahmet, bereket ve merhamet ayı olan bir Ramazan ayını daha geride bırakmanın hüznünü yaşarken, hep birlikte huzur ve güven içinde Ramazan Bayramını karşılamanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar; kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının güçlendiği, hoşgörünün yaygınlaştığı, mutluluk, dayanışma ve paylaşma günleridir. Bayramları hakiki manada bayram haline getirecek olan bizleriz. Öyleyse bayramın neşesini ve mutluluğunu herkesle paylaşalım. Paylaşarak iyi ve güzel olanı çoğaltalım. Acısı olanın acısını azaltalım, yükü olanın yükünü hafifletelim, derdi olanın derdine ortak olalım.” ifadelerini kullandı.
“Kardeşlerimizi dualarımızda unutmayalım”
“Bayramlar hatırlamaktır” diyen Göçer, “Bayramda anne babamızdan başlayarak aile büyüklerimizi ve dostlarımızı, akraba ve komşularımızı ziyaret edelim. Yetim, öksüz, garip ve kimsesizleri sevindirelim. Hastaların hatırını soralım, şifa bulmaları için dua edelim, yetimlerin yüreğine dokunalım, yaşlıların duasını alalım. Depremzedelerimizi yalnız bırakmayalım. Yüzümüzde beliren tebessümle, kalbimize doğan sıcaklıkla çocuklarımıza bayram neşesini tattıralım. Toplumsal birlik ve beraberliği sağlayan değerlerin anımsandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramını karşıladığımız bugünlerde başta Gazze olmak üzere zulüm altında inleyen İslâm beldelerinin tekrar barış yurduna dönüşmesi için ellerimizi semaya açalım ve kardeşlerimizi dualarımızda unutmayalım.” diye konuştu.
Göçer, “Yüce Rabbimizden başta Filistin’de olmak üzere dünya üzerinde akan kan ve gözyaşlarının durmasına zulümlerin ve katliamların son bulmasını diliyorum. Bu duygular ile başta il, ilçe, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımız olmak üzere tüm üyelerimizin, değerli Gaziantepli hemşehrilerimizin, tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk, huzur içinde nice bayramlar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz