Hokeyde Avrupa’nın en iyisi Polisgücü’nden Fatma

0
64

Türkiye Hokey Federasyonu Kadın Milli Takımı katıldığı C3 Avrupa Şampiyonasında Avrupa Şampiyonluk kupasını Türkiye’ye kazandırırken, milli takımda yer alan 6 sporcunun Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü sporcusu olması dikkat çekti. Polisgücü sporcularından Fatma Songül Gültekin şampiyonada Avrupa’nın En İyi Oyuncusu ve Avrupa Gol Kraliçesi seçilerek yeni bir başarıya imza attı.

C 3 Avrupa Şampiyonasında Şampiyonluk ipini göğüsleyen Türk Milli Takımını kutlayan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan “Türkiye hokey branşında Avrupa’nın en önemli ve prestijli ülkeleri arasında yer almaktadır. Genç kızlarımız C3 Avrupa Şampiyonasında ülkemizi ve bizleri gururlandırmayı başarmış ve C3 Avrupa Şampiyonluk kupasını ülkemize kazandırmışlardır. Türk Milli Takımında Gaziantep Polisgücü Spor Kulübünden 6 sporcumuz milli takım forması giyerek bu başarıda etkin rol üstlenmiştir. Sporcularımızdan Fatma Songül Gültekin şampiyonada Avrupa’nın En İyi Oyuncusu ve Avrupa Gol Kraliçesi seçilmiş ve ülkemize bir başarı daha kazandırmıştır. Bu başarılarda emeği geçenlere teşekkür ediyor takımımızı yürekten kutluyorum” dedi.
Avrupa’nın En İyi Oyuncusu ve Avrupa Gol Kraliçesi Fatma Songül Gültekin
C 3 Avrupa Şampiyonasında En İyi Oyuncu ve Gol Kraliçesi unvanlarını kazanan Gaziantep Polisgücü Spor’un efsane oyuncusu Fatma Songül Gültekin’de yaptığı değerlendirmede “Hokey alanında Türkiye dünyanın en önemli ülkeleri arasına girmiştir. Ülkemizin dört bir yanında aktif hokey sporuyla ilgilenen önemli takımlar bulunmaktadır. Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü bu anlamda Türkiye’deki takımlara rol model olmuştur. Ülkemizi gururla temsil ettiğimiz Milli Takımımızla katıldığımız C3 Avrupa Şampiyonasında en iyi oyuncu seçilmem ve şampiyonanın gol kraliçesi olmam beni çok mutlu etti. Küçük yaştan itibaren tanıştığım ve bir yaşam biçimi olarak benimsediğim hokey sporu bana bir çok şey kazandırdı. Desteklerinden dolayı THF Başkanımız Sayın Sadık Karakan ve ekibiyle Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanımız Sayın Mehmet Kaplan ve yönetim kurulu üyelerine gelişmemde büyük emekleri bulunan hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz