Hayvan yetiştiricilerine daha önce 14.000 ton hayvan yemi desteğinde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 10.000 ton daha destekte bulunmak için protokol imzaladı.

Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine arpa, buğday, fide, zeytin, fıstık fidanı gibi önemli desteklerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hayvan yetiştiricilerine 10.000 ton yem dağıtımı için Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü Mehmet Karayılan ile birlikte protokol imzaladı. Dağıtılacak olan 10.000 ton yem ile birlikte Şahinbey Belediyesi hayvan yetiştiricilerine 24.000 ton hayvan yemi desteğinde bulunmuş olacak.
VATANDAŞIN REFAHINI ARTTIRAN PROJELER
Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediyesi’nin insanın hayatına dokunan projelerinin olduğunu belirterek “Şahinbey Belediyemizin öncülüğünde sosyal belediyecilik alanında birçok uygulamaya şahit oluyoruz. Özellikle eğitimden sağlığa, tarımdan ticarete, hayatın tüm alanlarına dokunan ve vatandaşın refah seviyesini arttıran projelere imza atıyorlar. Yaklaşık 5 aydır Şahinbey İlçe Kaymakamlığı yapıyorum. Bu süreç içerisinde sadece tarım desteklerinin beşincisini Sayın Başkanımız sunuyor. 10.000 ton yem desteği protokolü ile hayvan yetiştiricilerine önemli bir destek sağlanmış olacak. Özellikle girdi maliyetlerinin arttığı bu dönemde hayvancılığın gelişmesine yönelik olarak yapılan bu desteği, şehrimiz adına çok değerli görüyorum. Desteklerinden dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve Tarım İl Müdürümüz Mehmet Karayılan’a teşekkür ederim” dedi.
DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerinin her zaman yanında odluklarını belirterek, “Yaptığımız protokolle Şahinbey İlçesi’nde hayvan yetiştiriciliği yapan ve çiftçi kayıt sitemine kayıtlı hayvan yetiştiricilerimize 10.000 ton hayvan yemi desteğinde bulunmuş olacağız. Şahinbey Belediyesi olarak 4 yıldan bu yana hayvan yetiştiricilerine destek veriyoruz. İlk yıl 3.500 ton ikinci yıl yine 3.500 ton ve geçtiğimiz yıl 7.000 ton destekte bulunduk. Bu yılda bu rakamı 10.000 tona çıkararak, hayvan yetiştiricilerimize toplamda 24.000 ton hayvan yemi desteğinde bulunmuş olacağız. Sadece 10.000 tonluk vereceğimiz hayvan yeminin maliyeti 22.625.000 TL, bunun 11.312.500 TL’si Şahinbey Belediyemiz tarafından hibe olarak karşılanacak. Kalan kısmını da hayvan yetiştiricilerimiz karşılamış olacak. Bu yıl hayvan yemi fiyatlarında artış oldu ve hayvan yetiştiricilerimizin girdi maliyetleri arttı. Bu anlamda hayvan yetiştiricilerimize vereceğimiz bu destek onları rahatlatmış olacak. Şahinbey Belediyesi olarak desteklerimiz sadece bununla sınırlı değil. Daha öncede 9.387 ton arpa, buğday ve mercimek tohumu dağıtımı gerçekleştirdik. Aynı zamanda 10.000 ton gübre dağıtımı ve 2.751 adet canlı hayvan dağıtımı gerçekleştirmiştik. Bunun yanı sıra 900.000 adet zeytin-fıstık fidanı dağıttık. Meralara 11 adet su kuyusu açarak hayvan yetiştiricilerine destek olduk. Köylerimizin 1.125 km arazi yollarını açtık. Çiftçimiz yaz kış demeden çamura batmadan arazisine rahatlıkla ulaşabiliyor. Bundan sonrada 15.000.000 adet fide dağıtımı gerçekleştireceğiz. Desteklerimiz bunlarla sınırlı kalmayacak. Çiftçilerimize ve hayvan yetiştiricilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Desteklerinden dolayı Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e ve Tarım İl Müdürümüz Mehmet Karayılan’a teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here