Hayırsever Tamer ailesi Gaziantep’te cami ve Kur’an kursu yaptıracak

0
530

Gaziantep Valiliği’nin başlattığı “100. Yılda 100 Hayırsever” projesi kapsamında hayırsever Bekir Tamer ve ailesi tarafından Şehitkamil ilçesine yaptırılacak cami ve Kur’an kursu için protokol imza töreni düzenlendi.

Vali Davut Gül, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada; hayırsever aileye katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Allah emeklerinizi zayi etmesin. Hayırseverlerimizin sayılarını arttırsın. Bu eserle birlikte şehrimizin manevi anlamda biraz daha güçlenmiş olacağını düşünerek Allah hayrınızı kabul etsin” dedi
Vali Yardımcısı YİKOB Başkanı Muhammet Önder ile Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin de hayırlı olsun dileyerek, hayırsever aileye tebriklerini iletti.
Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ise cami protokolünün kente hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:
“Cami protokolünün İlimize hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Caminin inşa edileceği alan, Aktoprak mevkiinde yapımına başlanan ve önemli bir ihtiyacı karşılayacak bir cami olacak. Yeryüzüne inşa edilen her cami kabe-i muazzama’nın birer şubesi olarak inşa edilir. Bizler buralarda Rabbimize yönelişimizi, birliğimizi, beraberliğimizi Rabbimize kulluğumuzu ifade ederiz. Bizim medeniyetimizde camilerimizin şehirlerin merkezindedir; medeniyetimizin ruhudur kalbidir ve camilerimiz şehre hayata toplumsal yaşantımızda esenlik dağıtan mekanlardır ve yine biz öyle bir milletiz ki İstiklal Marşı’ndan Mabed-i Ezan’ı yerleştirdik. Dolayısıyla bu muhabbet halkasına yeni bir mabedi eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırseverimiz burada hem lojmanı olan camimizi hem de mahallenin hanımlarına yönelik ayrı ayrı sınıfı olan küçük bir Kur’an kursu inşa edecek. Hayırları makbul olsun Sadaka-i Cariye olsun Cenab-ı Hak kendilerinden razı olsun Müftülüğümüz adına şükranlarımızı arz ediyoruz.”
Hayırsever Bekir Tamer de “Gazi şehrimize böyle bir esenlik kazandıracağımız için çok mutluyuz, gururluyuz, sosyal sorumluluk bilinci ile İnşallah daha farklı projeler de yapacağız. Bu projede bize yardımcı olan çok değerli Sayın Valimize İl Müftülüğümüze çok teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve Vali Davut Gül tarafından hayırsever aileye teşekkür belgesi verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz