Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde mezuniyet coşkusu

0
59

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 akademik yılı sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, mezuniyetlerini coşkulu bir törenle kutladı.

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninin açılışında konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, mezun öğrencilerin Türkiye’nin en iyi fakültelerinden biri olan Gaziantep Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinden mezun olduklarını ifade ederek, mezun olma başarısını gösteren öğrencileri tebrik etti.

Prof. Dr. Yumrutaş, “Mezun öğrencilerimiz fakültemizde aldıkları eğitim, sahip oldukları bilgi birikimi ve kazandıkları tecrübeyle kendilerine daha güzel bir gelecek hazırladılar. Öğrencilerimiz eğitim süresince TEKNOFEST ve benzeri yarışmalara, etkinliklere ve uygulamalı eğitimlere katılıyorlar. Bizler üniversite olarak öğrencilerimizden maddi ve manevi desteğimizi esirgemiyoruz. Netice olarak, öğrencilerimiz havacılıkla ilgili son teknolojileri öğreniyor, önemli dereceler alıyor ve hayata daha özgüvenli hazırlanıyorlar. Bunun sonucu olarak Türk Hava Yolları, TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN, Roketsan gibi ülkemizin saygın kurumlarından iş teklifi alıyorlar. Bu durum üniversitemiz fakültemiz ve hepimiz için gurur verici bir durum. Bundan sonra onlara güveniyor, destekliyor ve arkalarında duruyoruz” şeklinde konuştu.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nisa Seçilmiş öğrencilere seslendiği konuşmasında şunları aktardı: “Havacılık sektörünün geleceğinde önemli rol oynayacak nitelikli ve yetenekli genç profesyoneller olarak bugün sizleri uğurluyoruz. Değerli mezunlar, önünüzde yeni bir sayfa açılıyor. Bugün, hayat boyu sürecek yeni bir yolculuğun başlangıcı. Hepinizin gelecekteki kariyer süreci boyunca büyük başarılara imza atacağınıza inancımız tamdır. Etik değerlere bağlı kalın, sorumluluk bilinciyle hareket edin ve her zaman adaletli olun.”

Mezun öğrenciler adına konuşan dönem birincisi Osman Çakmaklı ise “Geçirdiğimiz dört senemize baktığımızda hızla geçtiğini, bazen zor bazen kolay olduğunu görüyoruz. Bu süreci ailemizin, hocalarımızın ve arkadaşlarımızın desteği ile geçirdik. Kimi zaman arkadaşlarımızla beraber sabahladık, kimi zaman hayallerimizi gerçekleştirmek için kendimizden ödün verdik. Edindiğimiz arkadaşlıklarımızın ve dostluklarımızın hayatımızın geri kalanında da devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Tören, fakültede dereceye giren ve mezun olan öğrencilere öğretim üyeleri tarafından diploma ve hediyelerinin verilmesi sonrasında coşkuyla keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz