Hastanede bebek kaçırma tatbikatı

0
78

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Diş Hekimliği Fakültesinde “Pembe kod” konulu masa başı ve saha tatbikatı gerçekleştirildi. Entegre kliniğinde gerçekleştirilen tatbikatta ortaya çıkan görüntüler gerçeği aratmadı.

Tatbikatta, annesinin tedavisi sırasında şiddete eğilimli babası tarafından kaçırılan bebek, güvenlik personellerinin başarılı müdahalesiyle annesine teslim edildi. Senaryo gereği olay sırasında yaralanan hastane personelinin ve hasta yakınının acil müdahalesi yapılarak, GAÜN Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri Biriminin ve Şehitkâmil İlçe Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu tatbikata, GAÜN Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hasta Taşıma Birimi ambulans hizmeti sağlayarak destek verdi. Pembe kod konulu tatbikat herhangi bir tehlike yaşanmadan başarıyla son buldu.

Tatbikat sonrası yaptığı açıklamada tüm acil durum ve afetlere önceden hazır olmanın önemli olduğunu vurgulayan GAÜN Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Aydın, bu tür eğitim ve tatbikatların üniversitemizde devam edeceğini vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz