Gaziantep’te, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Muharrem Ayı boyunca günde 10 bin vatandaşa aşure ikramında bulundu.


Şahinbey Belediyesi, Muharrem Ayı vesilesiyle aşure dağıtım geleneğini bu yıl da sürdürüyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçesi’nin birçok noktasına kurulan çadırlarda vatandaşlara aşure ikram etti.
AŞURE GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
Muharrem Ayı’nın birçok önemli olayı içinde barındırdığına değinen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Muharrem ayı çok mukaddes bir ay. Birçok Peygamberin mucizesi bu ayda gerçekleşmiş. Muharrem ayı aynı zamanda hüzünlü bir ay Peygamber Efendimiz S.A.V’in biricik torunlarından Hz. Hüseyin Efendimizin Kerbela’da şehit edilişinin de yıl dönümü. Bu nedenle hüzünlü ve matemliyiz. Şahinbey Belediyesi olarak Muharrem Ayı boyumca her gün 10.000 vatandaşımıza aşure ikramında bulunuyoruz. Aşure bizim milli bir geleneğimiz. Eskiden evlerde yapılır komşulara dağıtılırdı. Bu geleneğimiz devam etmekle birlikte, biz de Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımıza her gün 10 bin aşure ikramında bulunuyoruz. Herkese afiyet olsun. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here