GTO’dan Cumhuriyet Şöleni

0
288

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Üyeleri Cumhuriyetin ilanının 95. yıl dönümünde “GTO Geleneksel Cumhuriyet Gecesinde” bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymur, aydınlık bir geleceğe giden tek yolun Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkmak olduğuna vurgu yaptı. 
“GTO Geleneksel Cumhuriyet Gecesinde” bir araya gelen GTO Meclis, Meslek Komite, Disiplin Kurulu, Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri, GTO Personeli ve eşleri Cumhuriyetin 95. Yıl Dönümünü coşkuyla kutladı. 
Yıldırım: Yüreğinize umutsuzluk düştüğünde Atatürk’ü hatırlayın
Gecenin açılışında konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, 120 yıllık tarihi boyunca Cumhuriyet değerlerini her şeyin önünde tutarak bu kente hizmet etmiş bir kuruma başkanlık ediyor olmaktan gurur duyduğunu söyledi.
Yıldırım, “Bu özel gecede siz değerli üyelerimizin burada olması demek Gaziantep Ticaret Odasının Cumhuriyete, vatana, bayrağa olan hassasiyetinin bundan sonra da devam edeceği anlamına geliyor” dedi.
Yüreğimize umutsuzluk düşerse yapacağımız tek şey Atatürk’ü hatırlamaktır diyen Yıldırım şunları ifade etti:
“Son dönemlerde ülke olarak birçok sıkıntı ile mücadele ediyoruz. Zaman zaman geleceğimize umutsuzluk ile bakıyoruz. Yüreğimize umutsuzluk düştüğü an yapacağımız tek şey var: Önderimiz Atatürk’ü hatırlamak. 20.yüzyılın dâhisi olarak tanımlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlamak demek umut demektir, sabır demektir, azim demektir. Atatürk’ü hatırlamak demek geçmiş değil, gelecek demektir. Bu milletin vatan uğruna başaramayacağı hiç bir şey olmadığını hatırlamak demektir. Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu anlamak demektir.” 
Teymur: Zorlu süreçten çıkmanın yolu Cumhuriyete sahip çıkmaktır
“Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçten çıkmanın tek yolu Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmaktır” diyen GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur ise konuşmasında şunları ifade etti:
“Bizler kentimizin gelişimi için çalışan, ticaret hayatını ve toplumu yönlendiren kanaat önderleriyiz. Dolayısıyla bizlerin cumhuriyet değerlerine sahip çıkması, topluma ve gelecek nesillere örnek olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız her bayramda bu görevimizi yerine getiriyoruz. Hedefimiz ve inancımız hep bir arada kalarak cumhuriyeti daha nice 95 yıllara taşımak olmalıdır.” 
GTO Başkanları geceye katılan üyelere Cumhuriyetin 95. Yılı anısına “Nutuk” armağan ederken, gecede İnce Saz müzik grubu da Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan repertuvarı ile sahne aldı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz