Gönül Seferberliği Kampanyası sürüyor

Gaziantep Valiliği tarafından organize edilen “Gönül Seferberliği Kampanyası” kapsamında, Ramazan ayında dağıtılacak gıda kolileri için ayni ve nakdi yardımların kabulüne başlandığı bildirildi.
Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Hayırseverlik kültürünün yoğun bir şekilde yaşandığı Gaziantep’te Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte pandemi nedeniyle zor zamanlar geçiren vatandaşlarımız da dahil olmak üzere yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla Valiliğimiz tarafından organize edilen Gönül Seferberliği Kampanyası dahilinde ayni ve nakdi yardım bağışı kabul edilmeye başlanmıştır” denildi.
Valilik açıklamasında, şu bilgilere yer verildi:
“Geçen yıl Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri başta olmak üzere Gaziantep’te her kesimin desteğiyle ve “Kalbe Dokun Gönül Kazan” sloganıyla hayata geçirilen Kampanya kapsamında, bu sene de aynı şekilde toplanan bağışlar, İlimizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.
2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu’nun 2. maddesi ve 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’nun 4. maddesi hükümleri çerçevesinde kabul edilecek olan bağışların İlimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları envanterinde bulunan hanelere dağıtımı yapılacaktır.
Kampanyaya katılmak isteyen hayırseverlerimiz, “Gaziantep SYDV Proje” hesap adıyla Değirmiçem Şubesi TR83 0001 0019 0451 1076 5550 04 İBAN numaralı banka hesabına belirlenen koli miktarını yatırmak sureti ile ya da ayni yardımlar için Valiliğimiz ile irtibata geçmek sureti ile kampanyaya dahil olabilecektir. Yapılacak tüm nakdi bağışlar Gaziantep Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın on line bağış sistemine girerek kredi kartıyla da yapılabilecektir. Bir bağış kolisinin miktarı ise bu yıl 250 TL olarak belirlenmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz