GKV’lilerin Gizemli Yolculuğu büyüledi

Dünya Tiyatro günü kapsamında, Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Ortaokulu Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından Gizemli Yolculuk adlı müzikal sahnelendi. İzleyenleri fantastik dünyada gizemli bir yolculuğa çıkaran oyun büyük beğeni gördü.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri tarafından Dünya Tiyatro günü kapsamında GAÜN Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen Gizemli Yolculuk adlı müzikal büyük ilgi gördü. Geceye Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Kıratlı, Galip Renklidağ ve Avukat Seyhan Fesli GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Sahne sanatlarının eğitimdeki rolünü ve GKV Özel Okullarında yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemet “Tiyatro sanatı, çocukların eğitiminde mutlaka kullanılmalıdır. Çocuklar yaşamla bağını oyun yolu ile kurmaya başlar. Tiyatro; öğrencilerin dikkat, algılama, dinleme, konuşma, beden dilini kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini geliştirir. Böylece kendini ifade edebilmeyi ve hayatı yorumlamayı öğrenir. Tiyatro, soyut ve teorik olay ve kavramların anlaşılıp somutlaştırılmasına yardımcı olur. Bireye, çatışmalarla olumlu biçimde baş etmesini öğretir ve bireylerin sosyal gelişimlerini hızlandırır. Duygularını tanıma ve bunları ifade etme açısından bakıldığında çocukların duygusal gelişimine de katkıda bulunur. Çocuklarımız sanattan, tiyatrodan, yaratıcı dramadan mutlaka yararlanmalıdır. Sanat alanında muvaffak olmanın, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak olduğunu belirten ve “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin vazgeçilmez değerlerinden biri olan sanata da her zaman önem vermiş, sanatı ve sanatçıyı her yerde onore etmiştir. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu, öğrencilerine donanımlı bir akademik eğitim vermekle kalmayıp onları kültürel ve sanatsal etkinliklerle öz güveni yüksek bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla her yıl bir Türkçe tiyatro ve bir İngilizce tiyatro sahnelenmektedir. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu Tiyatro Kulübü, Dünya Tiyatro Günü kapsamında ‘Gizemli Yolculuk’ adlı oyunu sahneliyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz