GGC Başkan Vekili Kırmızıtaş: Bayramlar paylaşma ve dayanışma günleridir

0
87

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Kırmızıtaş, mesajında bayramların birlik ve beraberliğin sağlanması için özel günler olduğuna dikkat çekerek, güçlü toplumların oluşması için bu anlamlı günlerde saygı, sevgi, hoşgörü ortamı ve yardımlaşmanın en üst seviyeye çıkarılması gerektiğini bildirdi.

Hasan Kırmızıtaş, bayramların hem toplumsal olarak hem de inanç yönünden yaşanan özel zamanlar olduğunu söyledi. Bayramların İslam Alemine bahşedilmiş olduğuna değinen Kırmızıtaş, toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanması için bu anlamlı zamanların fırsata dönüştürülüp küskünlüklerin, kırgınlıkların ortadan kaldırılıp barış ve huzur ortamının en üst seviyeye çıkarılacağı zamanlar olduğunu kaydetti.  

Bayramların birlikte yaşama kültürünün ve paylaşımın zirveye çıktığı zamanlar olduğunu aktaran Kırmızıtaş, “Bayramlar milletçe, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı özel günlerdir. Tüm bu beklentilerimizle yine bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar dayanışmanın ve yardımlaşmanın arttığı, kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yeri bulunan özel zamanlardır” dedi.

Birlik ve beraberliği göstermenin en güzel yolunun muhtaç insanlara ulaşarak onların da bayram havasını yaşamasından geçtiğine değinen Kırmızıtaş, “Bu özel günlerde tüm manevi duygularımızı en içten yaşarken toplumumuzda var olan yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan muhtaç insanları da hatırlamanın önemli bir yeri buluyor. Barışa ve huzura her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde bayramları bir fırsat bilip en yakınlarımızdan başlayarak mutluluğu ve yardımlaşmayı hedef haline getirip paylaşarak çoğaltmak gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki mutluluk ve yardımlaşma paylaştıkça artan bir şeydir. Bu duygu ve düşüncelerle; dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumsal birlikteliğimizin pekişmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olmasını temenni ediyor, başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere yüce Türk milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz