Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) 2019 Gazetecilik Ödülleri Şartnamesini açıkladı. Ödül töreni Ocak ayında yapılacak.

GGC Başkanı İbrahim Ay tarafından yapılan açıklamada, Ödül’ün amacının, Gazetecilik mesleğinin niteliğini artırmak, toplumun bilgiye ulaşmasının önemi ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve Gaziantep medyasının gazeteciliğin güçlenmesini sağlamak ve bununla birlikte mesleğe yeni adım atmış genç gazetecilerin teşvik edilmesine katkıda bulunmak olduğu bildirildi. Haber, Röportaj, Köşe yazısı, Fotoğraf, Sayfa düzeni, Televizyon ve Radyo programı ile 1,2 ve 3’üncülere plaket takdim edilecek. 

Gaziantep’te faaliyet gösteren Yerel ve Ulusal Basın Temsilcileri ve çalışanları yarışmaya bireysel veya kurumsal olarak başvurabilecek. Her aday haber dalında tek bir çalışma ile katılabileceği gibi fotoğraf kategorisinde bir fotoğraf sunabilecek. Adayların T.C. vatandaşı, geçimini sadece gazetecilikten sağlayan olması ve yazı dilinin Türkçe olması zorunlu. Yarışmaya katılan kişinin adının çalışmada açıkça belirtmiş olması ya da imzasız eserlerin yetkili yöneticilerle onaylanması gerekiyor. Fotoğraflar, yüksek çözünürlükte, çekildiği yer ve zaman ile kısa bir haber bilgisini ihtiva edecek şekilde, flaş veya DVD olarak teslim edilecek. Eser sahibinin adı, soyadı, kurumu ve iletişim adresi mutlaka belirtilecek. Televizyon ve Radyo programı kategorisinde başvuruda bulunacak adayların yayınlarının dijital formatta teslim etmeleri gerekiyor. Çalışmaların 01.01.2019 ve 15.12.2019 tarihleri arasında yayımlanmış olmasının gerektiği ifade edildi.

Dereceye giren eserlerin Ödül töreni ise, Ocak ayı içerisinde düzenlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here