Genç ve dinamik yöneticiler İşletme Bölümü öğrencileri ile buluştu

0
99

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İşletme Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen İş Zirvesi’23 (Business Summit’23) programında, iş dünyasının genç ve dinamik yöneticileri tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.
HKÜ Hukuk Amfi ’de gerçekleştirilen programa; HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola, HKÜ Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KADMER) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Özgüner ve öğrenciler ile davetli konuşmacılar olarak; Smartpulse CEO’su Önder Akar, Gain Energy CEO’su Emre Boynuyoğun, Koz Enerji CEO’su Gökhan Kaya, Google Ülke Lideri Erhan İşeri, Agentis Capital Kıdemli Yöneticisi Çağrı Gürsel ile Enerjisa Bölge Satış Müdürü Sinan Balık katıldı.
Programın açılışında konuşan HKÜ KADMER Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Özgüner: “İşletme Öğrenci Topluluğu için heyecan verici bir gün ve ben de bu heyecanı paylaşmak için buradayım. Bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı bu önemli etkinliğin, katılımcılar için verimli bir gün olmasını içtenlikle dilerim” dedi.
İşletme Öğrenci Topluluğu Başkanı Begüm Kartal ise, “Arkadaşlarımızın iş hayatına hazırlık sürecinde kariyerlerine katkı sağlaması, mentörlük kazanım fırsatları sunabilmesi etkinliğimizin en önemli kazancı olacaktır” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından, Önder Akar “Girişimcilik: Engelleri Aşma Becerisi”, Gökhan Kaya “Girişimcilik ve Şirketlerde Strateji”, Emre Boynuyoğun “Yenilenebilir Enerjinin Geleceğinde Elektrik Piyasası ve Girişimcilik”, Çağrı Gürsel “Enerji Dönüşümünde Yatırım Trendleri”, Sinan Balık “Enerji Sektöründe Elektrik Satışı”, Erhan İşeri “Türkiye ve Amerika’da Bilişim Sektöründe Kariyer Yolculuğu ve Yarının Fırsatları” konulu ilham veren sunumlarını gerçekleştirdiler. Konuşmacılar girişimcilik ve meslek yaşamları ile ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşırken, öğrenciler konuşmacıların sunumlarını büyük bir beğeni ile takip etti.
Programın sonunda; günün anısına hazırlanan fidan dikim belgeleri, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola tarafından davetli konuşma yapan genç yöneticilere takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz