Genç iletişimciler diplomalarını aldı

0
53

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İletişim Fakültesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, GAÜN Atatürk Kültür Sahnesinde gerçekleştirildi. GAÜN İletişim Fakültesinden mezun olan öğrenciler düzenlenen tören ile diplomalarını aldı.

Mezuniyet töreninin açılışında konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Devrim Özkan, öğrencilere mezuniyet sonrasında fakülteyle olan bağlantılarını devam ettirmelerini söyleyerek, “Bir fakülte, hayatına mezunlarıyla birlikte devam eder. Mezunlarıyla olan ilişkileri kurumsal kimliğinin önemli bir parçasıdır. Umuyorum ki, mezunlarımızla birlikte böyle bir kimliğin oluşmasında birlikte çalışmaya devam edebiliriz” diye konuştu.
Öğrencilerle 4 yıl hem akademik hem insani anlamda çok güzel zamanlar geçirdiklerini aktaran Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Süleyman Şahan, “Bölüm öğretim elemanlarımızla birlikte sizleri iyi bir iletişimci olarak yetiştirebilmek için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Dünya ve Türkiye çok hızlı değişiyor. Bizler de bu değişime uyum sağlayabilmek için sizleri mezun ederken bu yıl eylül ayından itibaren yeni öğrencilerimizi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık adı altında yeni müfredatımızla beraber karşılayacağız” diyerek, mezunlara yeni hayat yolculuğunda başarılar diledi.
Üniversiteyi bitirmenin önemli bir aşama olduğunu belirterek mezun öğrencilere başarılar dileyen Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mesut Yücebaş ise, “Birçok güçlük ve zorluk yeniden başlıyor. Önünüzde uzun bir meslek hayatınız olacak. Umuyorum ki, hepiniz çok başarılı olur ve istediğiniz yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sizlere kapımız her zaman açık. İkinci bir yuvanız olarak fakültenizi görmeye devam edebilirsiniz” şeklinde konuştu.

İletişim Fakültesi mezunları adına konuşan Fakülte birincisi Beril Aybike Ertuğrul, mezuniyet gününün, yeni bir başlangıç olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “Bu yolculukta, milletimizin birlik ve beraberliğini koruyarak, doğru, dürüst ve tarafsız habercilik anlayışını sürdürmeliyiz. Bizler, Türk milletinin aydınlık geleceği için var gücümüzle çalışmalı ve bu ülkenin gelişmesine katkıda bulunmalıyız” dedi.
Konuşmaların sonrasında, İletişim Fakültesinde dereceye giren öğrencilere ve mezunlara diploma ile ödülleri takdim edildi. Tören, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz