GAZİANTEP’TE 13 yıl önce 30 metrekarelik bir ofiste çalışmalarına başlayan işkadını Nalan Kurt’un kurduğu ve bugün geliştirdiği yazılımları ABD, İngiltere ve Fransa’nın da arasında bulunduğu 10 ülkeye ihraç eden NLK Bilgi Teknolojileri A.Ş. (NLKSOFT) 13’ncü kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Nalan Kurt, Gaziantep’ten ABD’ye yazılım ihraç ediyor

Gerçekleştirdiği önemli projelerle yazılım sektöründe son dönemde ön plana çıkan NLK Bilgi Teknolojileri A.Ş. (NLKSOFT) 13’ncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir otelde düzenlediği kutlamada tüm ekibi, bayileri ve çözüm ortaklarıyla bir araya geldi ve başarısını kamuoyu ile paylaştı.
Nalan Kurt, küreselleşen dünyada kalıcı olmak ve kendini geliştirebilmek adına marka olmanın bilinciyle ‘NLKSOFT’u oluşturduklarını ve Türkiye’ye kazandırdıklarını belirterek, “Biz dünyaya tersten bakıyoruz dedik ve yerel bir marka olarak başladığımız bu serüveni bir dünya markasına çevirmeyi başardık. Bu aşamada ilk olarak dünyada isim yapmış Amerikan, Fransız ve Finlandiya markaları olan Vellapais, CLC ve Oright ile çalışmalara başladık. 2018 yılı itibariyle bizim için yeni bir çalışma modeli olan bayilik yapısına geçme karar aldık. Güneş doğudan doğuyor dedik ve ilk bayiliğimizi Şanlıurfa’ya verdik. Ve ardından Diyarbakır’la devam ettik. Diğer yandan Avrupa’ya köprü konumunda olan İstanbul ofisimizi açtık. AR-GE çalışmalarımız için de Teknoparkla planlamalarımızı yaptık. 13 yıl önce yerel bir marka olarak yola çıkan NLKSOFT’ u dünya markasına çevirmeyi başardık” dedi.

SİBER GÜVENLİK ÇOK ÖNEMLİ
Kurt, Sebze Hali’nden köy muhtarlarına kadar birçok farklı sektöre yazılım ve programlama konusunda alt yapı hizmeti verdiklerini ifade ederek, “Gelişen teknolojiyi yakından takip etmek adına; Sistemlerimizde yapay zeka teknolojilerinden tutun birçok yeni interaktif çözümler kullandık. Globalleşerek dünyayı küçültmek gerekiyor dedik ve her şeyi internete taşıdık. Bu yolda gelecek güzel gelecek diyerek teknoloji ve interneti birleştirip kendi e-ticaret yazılımlarımızı geliştirdik. Sadece geliştirmekle kalmadık. Güncel siber çözümler üzerine planlarımızı yaptık. Nasıl bir işyerini korumak için alarm ve kamera sistemi gerekiyorsa internet sitelerini de korumak için siber güvenlik önlemlerimizi almamız gerekiyor. Mobil uygulama ve sektörel birçok çözüm ürettik. Her sektörde olalım deyip SMS programımızı yazdık. Nakliye sektörüne özel Nakliye-Erp yazılımımızı oluşturduk. Anaokulu Otomasyonu ile projelerimizi endüstriyelleştirdik. E-Dönüşüm sürecinin başlamasıyla birlikte ihtiyaçları karşılamak amacıyla Digital Planet ile anlaşmalarımızı yaparak bu süreç çözümlerinde hizmet vermeye başladık. Bizi bu zamana kadar destekleyen hep bizlerle olan iş ortaklarımıza, NLKSOFT ailesine ve tabiki saygıdeğer müşterilerimize teşekkürlerimi borç biliyorum” diye konuştu.
GAZİANTEP’TEN ABD’YE YAZILIM İHRACATI
Gaziantep’te 30 metrekarelik bir ofiste iş hayatına başlayan Kurt, şu an yurt içi ve yurt dışında 65 tane bayiliklerinin olduğunu söyledi ve şunları dile getirdi:
“Gaziantep’ten başladık ama şirketimizi dünya çapında faaliyet gösteren bir şirket yapma sözünü kendimize verdik. Sektörden edindiğimiz tecrübemizi de katarak, kullanıcı hatalarını en aza indirmek adına uygulamalarımızı bulut teknolojisi ile yazmaya karar verdik. Sistemlerimizde yapay zeka teknolojilerinden tutun birçok yeni interaktif çözümler kullandık. En son ocak ayında bizim için hayal olan bir projeyi gerçekleştirdik ve Kaliforniya’ya e-ticaret yazılımı sattık. Şu ana kadar aralarında ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerin de olduğu 10 ülkeye e-ticaret ve e-ihracat yazılımı pazarladık.”

Şirket tarafından hazırlanan 13’ncü yıl hediyelerinin paylaşılmasının ve müzik dinletisinin ardından NLKSOFT çalışanları ve çözüm ortakları bolca sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirirken, Nalan Kurt yazılım sektöründe yeni sürprizleri olacağının da müjdesini verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here