Gaziantep’teki Bangladeşliler iftar yemeğinde buluştu

0
148

Bangladeş’in Gaziantep Fahri Konsolosu Erdal Özdemir, Gaziantep’te yaşayan Bangladeş vatandaşları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
SORUNLARI VE TALEPLERİ DİNLEDİ
Gaziantep’te yaşayan Bangladeş vatandaşları Gaziantep Fahri Konsolosu Erdal Özdemir tarafından verilen iftar yemeğinde buluştu. Sıcak bir ortamda geçen iftar yemeğinde Bangladeş vatandaşlarının sorunlarını ve taleplerini dinleyen Özdemir, bu istekleri önümüzdeki ay Gaziantep’e gelecek olan Bangladeş Büyükelçisi’ne ileteceğini söyledi. Buluşma sebeplerinin Büyükelçi gelmeden Bangladeş vatandaşlarını dinlemek olduğunu belirten Özdemir, sorunların çözümü yolunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

BANGLADEŞ İLE ÇOK SIKI BAĞLARIMIZ VAR
Erdal Özdemir, Gaziantep’te bulunan Bangladeşliler arasında öğrencilerin fazla olduğuna dikkat çekerken, ‘Ülkemiz ve Gaziantep’in Bangladeş ile çok sıkı bağları var. Gerek kültürel gerekse ticari anlamda iyi iş birliklerine sahibiz. Biz bu iş birliklerini daha da ileriye taşımak istiyoruz. Ayrıca önümüzdeki ay buraya Bangladeş Büyükelçisi gelecek. O gelmeden önce bir araya gelelim istedim. İsteği veya sorunu olan varsa iletsin. Büyükelçimizde bu talepleri söyleriz ve yerine gelmesi için gayret gösteririz’ ifadelerini kullandı.
ÖZDEMİR’E TEŞEKKÜR ETTİLER
İki ülkenin ticari bağlarını daha da güçlendirmek için Bangladeş Halk Cumhuriyeti’nin bir temsilcisi olarak elinden gelen tüm gayreti göstereceğini belirten Erdal Özdemir, iftar yemeği sonrasında Bangladeşlilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. Verilen iftar yemeğinden duydukları memnuniyeti dile getiren Bangladeşliler ise, “Sayın Özdemir bizim için bir şans. Gerçekten çok büyük bir gayret gösteriyor. Burada ne sorunumuz olsa yetişiyor. Kendisinden Allah razı olsun. Bugün bizleri buraya toplaması dahi çok büyük bir adım” diye konuştu.
6 ŞUBAT’TA GÖNÜLLERE TAHT KURDULAR
Erdal Özdemir, 6 Şubat deprem felaketinde Bangladeşlileri sığınmaları için organize edip Ankara’ya gönderdi. Depremin ikinci günü Bangladeşliler bir askeri uçakla 120 kişilik ekip yolladı. İçinde doktorlar, arama kurtarma ekipleri geldi. Ayrıca gıda paketleri de getirdiler. Bu ekip Gaziantep, Adıyaman, Hatay gibi illerde arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Erdal Özdemir’le birlikte bir ay boyunca depremzedelerin yanında oldular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz