Gaziantep’te Yeşilçam şarkıları rüzgarı esti

0
74

Şehitkamil Sanat Merkezi, nostalji dolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Şehitkamil Belediyesinin organizasyonu ile düzenlenen Yeşilçam Şarkıları Konseri, Yeşilçam’ın ölümsüz eserleriyle dolu bir müzik ziyafetinde izleyicilere adeta bir zaman yolculuğu yaşattı.

Şehitkamil Sanat Merkezi, bu özel gece için özenle hazırlandı. Nostaljik objelerle süslenen sahne, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Eski Yeşilçam filmlerinin afişleri, dönemin film aksesuarları ve dekorları, kursiyerlerin kostümleri, herkesi büyülü bir yolculuğa çıkardı. Bu atmosfer, konuklara neşeli ve duygusal anlar yaşattı.
Şehitkamil Sanat Merkezi’nde solfej eğitimlerine katılan ve güz dönemi boyunca eğitimlerine devam eden 35 kursiyer, bu özel konser için aylarca hazırlandı. Öğretmen, mühendis, bankacı, doktor, öğrenci, eczacı, iş insanı ve özel sektör çalışanlarından oluşan geniş bir yelpazeden kursiyerler, büyük bir uyum içerisinde performans sergiledi. Konserde, 20 unutulmaz Yeşilçam şarkısı seslendirildi.

Koro; “Artık Sevmeyeceğim”, “Dalgalandım Da Duruldum”, “Aşkınla Yana Yana”, “Sevemez Kimse Seni”, “Hey Gidi Goca Dünya”, “Senden Başka”, “Mavi Boncuk”, “Karakolda Ayna Var”, “Kahverengi Gözlerin”, “Gençlik Başımda Duman”, “Gurbet”, “Feride”, “Oyun Bitti”, “Aşkın Kanunu”, “Olmaz Olsun”, “Sana Neler Edeceğim” gibi Yeşilçam’ın kalplerde taht kurmuş eserlerini seslendirdi. Bu şarkılar, konukları hem hüzünlendirdi hem de neşelendirdi.
Yeşilçam Şarkıları Konseri, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Şehitkamil Sanat Merkezi’nin salonunu dolduran izleyiciler, nostaljik şarkılara eşlik ederek ve zaman zaman duygulanarak unutulmaz bir gece yaşadılar. Sahnedeki performanslar, profesyonelliği ve duygusal yoğunluğuyla izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz