Gaziantep’te LGBT karşıtı yürüyüş düzenlendi

0
97

Gaziantep’te, sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan “Gaziantep Gönüllü Kuruluşları”, ailenin korunmasını istediklerini belirterek LGBT karşıtı yürüyüş yaptı. “Aileni ve neslini koru” sloganıyla gerçekleştirilen yürüyüşe, Gaziantepliler yoğun ilgi gösterdi ve katılım sağladı.

Yeşil Cami avlusunda öğle saatlerinde toplanan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kalabalık, Türk bayrakları taşıyarak, Kırkayak Parkı’na yürüdü. Ellerinde; “Küresel lobilerin LGBT dayatmasına hayır”, “LGBT propagandasında dur de” ve “Küresel çetelerden aileni ve neslini koru” yazılı pankartlar taşıyan vatandaşlar, LGBT dayatmasına tepki gösterdi.

Yürüyüşe katılanlar adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen/Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkan Ahmet Gök, gönüllü kuruluşlar olarak LGBT propaganda ve dayatmalarına karşı farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.
Aile ve gençliğe karşı yapılacak her türlü sapkın saldırıya karşı bir arada olduklarını belirten Gök, “Beraber olduğumuzu ve dimdik ayakta olduğumuzu haykırmak için toplandık. Bizler bugün gençlerimizin ahlakını, ailemizin dini ve geleneksel kodlarını bozmak için her türlü yolu meşru gören bozuk zihniyete dur demek için bir araya geldik. Bugün dünyanın başına bela olan sapkın LGBT hareketlerinin uluslararası üst akıl tarafından desteklendiği ortadadır. Tüm yetkilileri üzerlerine düşeni yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Gök, “Gezi olaylarını organize eden zihniyet neyse, 6-8 Ekim olaylarının arkasındaki güçler kimse, 15 Temmuz hain darbe girişiminin plancıları, uygulayıcıları ve destekçileri hangi odaklarsa; ülkemizde LGBT lobisini yürüten, ailemizi ve çocuklarımızı elimizden almaya çalışan şer odakları da aynıdır. Yöneticilerimiz artık bunun farkına varmalı, bu hususta halkın talebini dikkate almalı ve bir an önce bu ve benzeri şer odaklarına gerekli cevap verilmelidir. Türkiye’mizin toplumu, dinine, diyanetine, gelenek ve göreneklerine bağlı, mütedeyyin bir toplumdur. Bunu bozmaya ve aile yapımızı yıkmaya yönelik yasalar tekrar gözden geçirilmeli, ailemizi ve çocuklarımızı her türlü tehlikeden koruyacak, toplumun benimseyeceği, özümseyeceği, aile ve nesil emniyetini sağlayacak fıtrata uygun yasal ve anayasal düzenlemeler bir an önce yapılmalıdır. Ayrıca bu lobileri fonlayan uluslararası vakıflarla ve ülkemizdeki uzantıları ilgili gerekli tedbirler derhal alınmalıdır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz