Gaziantep’te, terör örgütü PKK/KCK ile bağlantılı oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları belirlenen şüphelilere yönelik, şafak vakti operasyon yapıldı. Operasyonda aralarında HDP İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç’ın da bulunduğu 52 şüpheli gözaltına alındı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında, örgütle bağlantılı oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları belirlenen çok sayıda şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Polis ekipleri de aralarında HDP’nin il ve ilçe başkanlıklarının da bulunduğu adreslere şafak vakti operasyon düzenledi.
Özel Harekat timleri, Terörle Mücadele Şubesi, KOM Şube ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı 500 polisin katıldığı operasyonda helikopter ve drone da kullanıldı. Bazı adreslere demir kapıları, koçbaşı ile kırılarak girildi.

Operasyonda aralarında HDP İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç’ın da bulunduğu şüpheliler gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
HDP İL VE İLÇE BAŞKANLIĞINDA ARAMA
Öte yandan HDP İl Başkanlığı ile Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Başkanlığı önünde, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat polislerince geniş güvenlik önlemi alındı. İl ve ilçe binalarına giren polisin, arama çalışması geç saatlere kadar sürdü.


52 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 52 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
57 kişiye yönelik gözaltı kararı bulunan operasyonda 52 kişinin yakalandığı belirtilen açıklamada “Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında; PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye oldukları, örgütün genel ve il yapılanmasında aktif faaliyette bulundukları yönünde kuvvetli şüphe oluşan 57 şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, 52 şüpheli yakalanmış olup, soruşturma işlemleri devam etmektedir” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here