Gaziantep’te dev operasyon: 156 kişi gözaltına alındı

0

Gaziantep’te gerçekleştirilen asayiş uygulamasında 156 şüpheli yakalandı, çok sayıda silah, uyuşturucu ve çalıntı eşya ele geçirildi. 21 kişiye ise kabahatler kanunundan işlem yapıldı.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde çok sayıda polis ekibinin katılımıyla düzenlenen asayiş uygulamasında uyuşturucuyla mücadele kapsamında 44 şüpheli şahsa uyuşturucu madde bulundurmak kullanmak ve ticaretinden işlem yapıldı, 1 şahıs tutuklandı.
Ayrıca hırsızlık olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda 29 şüpheli şahsa işlem yapıldı, 14 faili meçhul olay aydınlatıldı ve 2 şahıs tutuklandı. Çalışmalar kapsamında haklarında mahkemelerce yakalama kararı bulunan 80 şahıs yakalanırken, 21 kişiye ise çeşitli suçlar nedeniyle kabahatler kanunundan işlem yapıldı.
Asayiş uygulamasında; 153 gram uyuşturucu madde, 321,5 litre kaçak alkol, ruhsatsız 9 tabanca, 3 tüfek, 3 kurusıkı tabanca, çalıntı olduğu belirlenen 3 araç, 2 motosiklet,1 bisiklet, 2 oto teybi ile çeşitli çalıntı araç parçaları ve 40 adet kesici alet ele geçirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here