Gaziantep’te uyuşturucu ticareti yapıldığı belirlenen mahallelere yönelik olarak son bir ay içerisinde gerçekleştirilen ‘Narko-Terör’ operasyonlarının 3’ncüsü başlatıldı. 960 polisin katılımı düzenlenen operasyonda helikopter, drone ve dedektör köpekler de görev alıyor.


Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler uyuşturucu ticareti yapıldığı belirlenen 24 adrese eş zamanlı operasyon başlattı. Narko-Terör operasyonuna çok sayıda özel harekât polisi de destek verdi. Toplam 960 polisin görev aldığı operasyonda belirlenen adreslerin bulunduğu sokakların etrafı sarıldı. Mahalle girişleri zırhlı araçlar ve özel harekât polisleri tarafından tutulurken, bölgede geniş güvenlik tedbirleri alındı.
Bir süre daha devam edeceği öğrenilen operasyon kapsamında ekipler, mahallelere giriş ve çıkış yapan araçları ararken, belirlenen adreslerde de aramalar sürüyor. Arama yapılan adreslerde önemli miktarda uyuşturucu ele geçirilirken, çok sayıda kişi de gözaltına alındı.
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI
Operasyon ile ilgili olarak Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama yapıldı.
Açıklamada, “26 Kasım 2019 tarihi itibariyle aralıksız olarak 24 saat esasına göre ilimizin belirlenen mahallelerinde huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, vatandaşların, gençlerin ve çocukların daha sağlıklı bir çevrede yaşaması ve uyuşturucu bulunan ortamlardan korunması, başta Narkotik, Terör ve Asayiş olayları olmak üzere suç işlenmesinin önlenmesi ve sokak satıcılarına (torbacı) yönelik mahallelerin abluka altına alınması sureti ile 960 personelin katılımı, Helikopter, helikopter, drone ve dedektör köpeklerin desteği ile yol kapaması yapılarak umuma açık yerlerde, sokakların tamamının girişlerinde, araçlarda, şahısların üzerinde ve daha önceden belirlenen 24 adrese eş zamanlı operasyon başlatılmış olup, Narko-Terör operasyonlarımız aralıksız devam edecektir” denildi.

Film gibi operasyonu izlemek için

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here