Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere 2 bin ton buğday ve arpa tohumu desteğinin ardından 2 bin ton gübre dağıtımına başladı.
Geçtiğimiz yıl Şahinbey İlçesi’ndeki çiftçilere 2 bin ton buğday tohumu, 2 bin ton gübre, 3 bin 500 ton hayvan yemi, 600 bin adet zeytin fidanı dağıtımı yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu çiftçiye olan desteğini bu yıl da sürdürerek 2 bin ton buğday ve arpa tohumu desteğinin ardından bu hizmet ağına bir yenisini daha ekleyerek 2 bin ton gübre desteği de sağlayıp çiftçilerin yüzünü güldürdü.
HÜKÜMET OLARAK ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, çiftçiye verilen desteğin önemine dikkati çekerek ” Şahinbey Belediyemizin, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüğümüzün, İl Tarım ve Şahinbey İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile diğer hazirunun müşterek yaptığı bir projeyi icra ediyoruz. Bugün burada milletin efendisi olan köylümüze, çiftçimize hizmet etmek için bulunuyoruz. Köylüye, çiftçiye hizmet etmekten daha güzel ne olabilir. Çiftçilerimize yönelik yapmış olduğumuz bu hizmetler devam edecek. Bu arpa, buğday tohumu ve gübrelerin çiftçilere dağıtımının sağlanması belediyelerimizin büyük başarısıdır. Çok değil AK Partiden önceki belediyelerin dönemine bakın. İşçilerin parasını ödeyemiyor yerine arazi verip yeni gece kondular oluşturuyorlardı. O günden bugüne geldik. Belediyeler artık sadece yol yapmıyor sosyal tesisinden tutun gübresine kadar dağıtıyor. Biz Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun hizmetlerinden memnununuz. Çiftçilerimizle ilgili Şahinbey Belediyemizin ve diğer kurumlarımızın yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.
HÜKÜMETİMİZİN DESTEĞİ İLE ÇİFTÇİMİZE DESTEK SAĞLIYORUZ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hizmeti çiftçinin ayağına getirdiklerini belirterek, “Öncelikle gübre dağıtımımızın çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Çiftçilerimizin bizden önce buğday ve arpa tohumu talebi olmuştu. 2.000 ton buğday ve arpa tohumu dağıttık. Daha sonra çiftçimiz bize gübre desteğine ihtiyacımız var deyince baş üstüne dedik. O nedenle bugün Şahinbey ilçesindeki çiftçilerimize gübremizi de dağıtıyoruz. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 5 bin 650 çiftçimize bu desteği sağlıyoruz. Aslında belediyelerin tarımla ilgili pek görevi yok. Ama hükümetimiz düzenlediği yasayla, imkanı olan belediyelerimiz bunu sağlayabilir diyerek, kanun çıkarttı. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak çiftçimize tohum ve gübre desteği sağlayıp yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugün bu bölgedeki 20’e yakın köyümüz bu destekten faydalanacak.” dedi.
YATIRIM SİZDE DESTEK BİZDEN
Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, çiftçilere yüzde destek verildiğini belirterek “Şahinbey Belediyemiz gübre ve tohumları alırken, tüm köylerde tek tek organizasyonlar yaparak ürünleri çiftçimizin ayağına getiriyor. Allah kendilerinden razı olsun. Biz tarım Bakanlığı olarak 55 ayrı kalemde çiftçilerimize destekleme veriyoruz. İki yıldır üst üste yapmış olduğumuz projelerde ve hibelerde Gaziantep Türkiye ikincisi oldu ve 4 yıl üst üstede sulama projelerinde Konya’dan sora sayın vekillerimizin de destekleriyle Türkiye ikincisi olduk. Sadece bu yıl 1000 tane projeye yüzde 50 hibe desteği verdik. Yeter ki sizler biz şu işi yapmak istiyoruz deyin yüzde elli desteği bizden” dedi.
ÇİFTÇİMİZ ÇOK ZOR BİR İŞ YAPIYOR
Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, bakanlık olarak çiftçilere önemli destekler sağladıklarını belirterek, “Çiftçilik zor bir meslek. Çiftçilerimiz açık hava fabrikası işletiyor. Çok zor bir iş yapıyorlar. Ben başkanımıza ne kadar teşekkür etsem az kalır. 81 köyümüze 2 bin ton buğday ve arpa tohumunu dağıttık. Bunun mükemmel bir dönüşü olacak. Bizim hesaplarımıza göre 1 milyon tonluk ürün elde edinmiş olunacak. Şu anda çiftçilerimiz ekmeklik buğdayı 1250-1300 TL arasında satıyor. Bu da bir katrilyonluk bir dönüşüm demek ve bu gerçekten de mükemmel bir hizmet” dedi.
BAŞKANIMIZLA GURUR DUYUYORUM
Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, çiftçilerin her zaman emrinde olduğunu belirterek, “Tohum dağıtımı sonrası, gübre dağıtımıyla da üretime ve üreticiye destek veren bir belediye başkanımız var. Belediyenin şartlarını zorlayarak her kalemde çiftçinin yanında olmaya kendisine görev edinmiş çok değerli bir belediye başkanına sahibiz. öyle bir belediye başkanımız olduğu içinde kendisiyle gurur duyuyorum” dedi.
HER ZAMAN ÇİFTÇİMİZE DESTEK VERDİ
Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun çiftçilere önemli bir destek sağladığını belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu çiftçilerimiz tohum istedi tohum verdi. Gübre istedik gübre verdi. Burada bize düşen ise bu hizmetlerin içerisine alın terimizi katarak, üretmek düşüyor. Bu topraklarda ekeceğimiz ürünler ile ülke ekonomimize katkı sağlayacağız” dedi.
Gübre dağıtımından faydalanan çiftçiler Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na çiftçiye vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.
Kapcağız Mahallesi’nde düzenlenen törene AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak ve çiftçiler katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here