Gaziantep’te 80 bin 915 öğrenciye İngilizce kaynak kitap desteği

0
71

Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen ‘Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor’ projesi kapsamında 736 okulda 80 bin 915 öğrenciye İngilizce kaynak kitap dağıtımı başladı.


İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin İngilizce öğrenmelerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen proje için Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nda Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin ve İl Milli eğitim Müdürü Yasin Tepe’nin katılımı ile program düzenlendi.
Programda konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, projedeki amacın öğrencilerin yabancı dili daha iyi öğrenmesi olduğunu ifade eti. Her seviyeye göre oluşturulan kitapların öğrencilere dil öğrenme konusunda önemli katkılar sunacağını belirten Gül,” ‘Ben okuyorum Gaziantep Okuyor’ kitap projesi ile 5 milyondan fazla kitap okullarımıza kazandırıldı. Buna belediyelerimizin, velilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve tüm kurum kuruluşlarımızın katkısı oldu. Türkçe öğrenirken nasıl çocuklarımız birinci ve ikinci sınıfta kitap okuyarak bunu geliştiriyorsa İngilizcede de durum böyle. Çocuklarımızın dili daha iyi öğrenmesi için 81 bin kitap okullarımızın kütüphanelerine dağıtılacak. Her seviyeye göre oluşturulmuş hikâye kitapları bunlar. Kitaplarımızın öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kitap okuma kampanyasını bir basamak daha yukarıya çıkartmaktan mutluyuz'” dedi.


Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin ise “Böyle bir etkinlikte bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Çocuklarımızın özellikle eğitim-öğretim materyallerine ihtiyacı başta zatıaliniz olmak üzere, ilimizdeki eğitim gönüllülerinin destekleriyle sağlanabilmekte. Bu çok özel bir çalışma. Bu kitaplar çocuklarımıza yabancı dil konusunda çok destek sağlayacağını değerlendiriyorum” diye konuştu.
Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise, projede emeği geçen tüm ilgililere teşekkür ederek, kent genelindeki tüm okullarda 81 bin İngilizce yardımcı kitabın dağıtımının başladığını ve bu kitapların okul kütüphanelerinde yer alacağını söyledi.
Konuşmaların ardından sınıflar gezildi. Öğrenciler tarafından hazırlanan müzik gösterisi gerçekleştirildi. Çeşitli branşlarda öğrencilerin gelişimini sağlayan atölyelerde yapılan projeler hakkında bilgi alındı. Akabinde Vali Gül, Öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim öğretim döneminde yapılacaklar ve eksikliklerle ilgili istişarelerde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz