Gaziantep’te polisin uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonda, durdurulan iki kamyonun kasasındaki gizli bölmelerde ve mısırların arasına gizlenmiş 446 kilo esrar ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri kente doğu illerinden yüklü miktarda uyuşturucu getirileceği bilgisi üzerine harekete geçti. Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri ile ortak hareket eden Gaziantep polisi, plakası belirlenen 2 kamyonu takibe aldı.
GİZLİ BÖLMELERDEN 225 KİLO ESRAR ÇIKTI
Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri takip altındaki bir kamyonu Küsget Sanayi Sitesi’nde durdurdu. Ekipler eğitimli narkotik köpeği ile yapılan aramada kamyon kasasındaki gizli bölmelere saklanmış 225 kilo esrar ele geçirdi ve kamyon sürücüsünü gözaltına aldı
MISIRLARIN ARASINA 221 KİLO ESRAR SAKLANMIŞ Teknik ve fiziki takipte olan diğer kamyon ise Nizip ilçesinde polis ekiplerince durduruldu. Kamyonda yapılan aramada aracın kasa kısmında mısırların arasına gizlenmiş şekilde 221 kilo esrar bulunurken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
Her iki kamyondaki toplam 446 kilo uyuşturucuya el koyan ekipler, gözaltına alınan 3 kişiyi sorgulamak üzere emniyete götürdü.
Ele geçirilen uyuşturucularla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here