Gaziantep Futbol Kulübü’nün başlattığı ‘Gaziantep Tek Yürek, Kırmızı Siyaha Tam Destek’ kampanyası kapsamında destek gecesi düzenlendi. Vali Davut Gül, gecede yaptığı konuşmada Gaziantep FK’ya destek isteyerek şehrin takımına sahip çıkılması noktasında çağrıda bulundu.

En az sanayi, turizm ve diğer bileşenler kadar futbol’un da önemli olduğunu aktaran Gül, “Futbol da bir endüstri, futbol da bu şehir için önemli. Hepimiz süper ligde mücadele eden bir takımımızın olmasını istiyoruz. Bunun için el birliğince destek olmamız lazım. Şehrin, takımına sahip çıkması lazım. Köylerdeki imece usulü gibi bir iş yapılacaksa herkes elini taşın altına koymalı, katkı sunmalı ”dedi.
Alınan lisanslı formaların hediye edilerek birçok insanın da sevindirilebileceğinin altını çizen Gül, yine formaların Spor Şehri Gaziantep projesi kapsamında bulunan 82 bin lisanslı sporcuya da verilebileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep modeline değinerek dirilişten yükselişe onur ve haysiyet mücadelesi verilerek bugünlere gelindiğine işaret etti. Gaziantep Futbol Kulübüne birlik ve beraberlik ruhu ile destek olunması gerektiğini vurguladı.
Gaziantep Futbol Kulübü eski başkanı Adil Sani Konukoğlu ve yeni başkan Mehmet Büyükekşi de Gaziantep Futbol Kulübüne destek isteyerek Gaziantep Futbol Kulübüne sahip çıkılmasının gerekliliğine değindi.
Eşi Gülden Gül Hanımefendi ile geceye katılan Vali Gül, protokol üyeleri ve tüm salondakilerle 8827’ye kısa mesaj atarak takıma destek verdiler.

Çok sayıda iş insanın katıldığı gecede 240 bin forma satışı gerçekleştirildi. Hedef olan 300 bin sayısına ise en kısa sürede ulaşılacağı mesajı verildi. Gaziantepliler ve Gaziantep’e gönül veren herkesten destek istendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here