Gaziantepli şampiyon berber İhsan Kurt, meslektaşlarına eğitim verdi

0
71

Gaziantepli şampiyon berber İhsan Kurt Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu (TBKGF) ve EuroCup Türkiye işbirliğiyle Antalya’da düzenlenen 5. Uluslararası Güzellik Sanatları Festivalinde meslektaşlarına eğitim verdi.

2022 yılında Yapılan Global Fashion Progress (GFB) Kuaför Uluslararası yarışmasında Dünya Şampiyonu olan Berber İhsan Kurt yeni şampiyonlar yetiştirmek için iki farklı eğitime katıldı. Dünya çapında yarışmalara hazırlaması ile bilinen EuruCup Türkiye yaptıkları organizasyon ile tüm dikkatleri üzerine çekti. İlk olarak Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde düzenlenen festivalde Türkiye’den katılan 500 kuaför, berber ve güzellik uzmanına deneyimlerini aktardı. Antalya’da ikinci eğitime katılan Kurt orada ise eğitim için gelen 300 berbere saç kesimi, tarama, serbest stil gibi kategorilerde eğitimler vererek yapılan yarışmalarda jüri üyeliği yaptı.
Şampiyon kuaför İhsan Kurt, “22 ülkenin katıldığı uluslararası yarışmada Arnavutluk’un Başkenti Tiran’ da Global Fashıon Progress (Küresel Moda Gelişimi) GFB Kuaför uluslararası yarışmalarında şampiyon olmuştuk. Şimdi ise orada yeni şampiyonların yetişmesi için Türkiye’de bulunan meslektaşlarımıza eğitimler veriyoruz. 23 ve 31 ekimde düzenlenen iki ayrı festivalde katılımcılar kıyasıya yarıştı. Bizde öncelikle geleceğin berberlerine mesleğimizin inceliklerini paylaştık. Yer aldığımız jüride onları oylayarak becerilerini geliştirmeleri için çalışmalar gerçekleştirdik. Katılımcı arkadaşlarımızın ülkemizi tüm dünyada temsil etmeleri için bu şekilde eğitimler vermeye devam edeceğiz” dedi.

Başarılarını taçlandırarak devam eden berber İhsan Kurt’a yapılan festivalin ardından Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş tarafından eğitmenlik belgesi takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz