Gaziantepli öğrenciler, kutsal topraklardan döndü

0
99

Geçtiğimiz günler içerisinde Şahinbey Belediyesi tarafından Umreye gönderilen öğrenciler Gaziantep’e döndü. 6 yıldır devam eden proje kapsamında, Şahinbey Belediyesi bu zamana kadar 933 öğrenciyi Umreye göndermiş oldu.
Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep İl Müftülüğü ’nün birlikte organize ettiği Umre ödüllü “Yitik Cennet” kitabından yapılan sınavda dereceye girerek Umre ziyareti için kutsal topraklara giden öğrenciler, ziyaretin ardından Gaziantep’e döndü. Kutsal topraklardan dönen öğrenciler, mübarek toprakları görmenin mutluluğu içerisinde olduklarını ve kutsal topraklarda İslam ümmeti için bol bol dua ettiklerini dile getirdi.

ANLATILMAZ YAŞANIR
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Umre’den dönen öğrencileri karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını “Umreden dönen öğrencilerimiz kadar heyecanlıyım. Öğrencilerimizin mutluluğu ve heyecanı yüzlerinden okunuyor. Şahinbey Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz projemiz kapsamında 6’ncı kez öğrencilerimizi Umreye gönderdik. Öğrencilerimizi göndermeden önce oradaki ibadetlerini doya doya yaşasınlar diye seminerler düzenledik. Ailelerindeki birçok ferdin arzu edipte gidemedikleri yerlere gençlerimiz bu yaşta yaşta gitme fırsatı buldu. Umre ve Hac anlatılmaz yaşanır. Rabbim gitmek isteyen herkese nasip etsin. Gençlerimizi bu yaşta Umre’ye göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen Müftülerimize, öğretmenlerimize ve ailelere teşekkür ediyorum ” dedi.
ÇOK ANLAMLI BİR PROJE
Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar öğrencilerin Umre yolculuğu ile daha da bilinçlendiğini ifade ederek “Şahinbey Belediyemizin büyük katkıları ve destekleriyle Umre’ye uğurladığımız gençlerimizi karşıladık. Gençlerimizin sevincini görünce projenin ne kadar anlamlı ve kıymetli olduğunu bir kez daha görme imkanı bulduk. Bu yavrularımız medeniyetimiz, inancımız ve bizlerin tarihine dair hangi güzellikler varsa onları görerek bilinçle ve şuurla geri dönmüş oldular. Başından itibaren gençlerimiz bu yolculuğu bir bilinç ve şuura dönüştürmeleri için seminerler düzenleyip bilinçli bir ekiple gönderdik. Yüzlerindeki sevinç ve gönüllerinde hissettikleri iç huzur tarifi mümkün olmayan bir güzellik. Bu güzelliğe vesile olduğu için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BAŞKAN MEHMET TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDERİZ
Umreden dönen öğrenciler, İslam ümmeti için dua ettiklerini ve o mübarek yerleri görebilme şansına sahip oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek, kendilerine bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, “Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun sayesinde bu genç yaşımızda Umreye gitme imkanı bulduk. Oradaki tüm masraflarımız karşılayarak bizleri Umreye gönderdi. Kendisinden Allah razı olsun” diye konuştu.
Öğrencilerin aileleri ise çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayarak, “Çok mutlu ve gururluyuz. Çocuklarımız bu genç yaşta Umreye gitme imkanı buldular. Bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz