Gaziantepli iş adamı KRT’nin yeni sahibi oldu

0
55

CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün bir süredir ilgilendiği belirtilen KRT satıldı. KRT’nin yeni sahibi, Gaziantepli iş adamı Fırat Bozfırat oldu. Görevinden istifa eden KRT Genel Müdürü Adnan Bulut’tan boşalan genel müdürlük için Serdar Akinan ile görüşülüyor.

Satış işlemleri tamamlanan ve Kültür Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş. bünyesinde yayın yapan KRT kanalının yeni sahibi, Mustafa Sarıgül’ün kurduğu ve seçim sonrası CHP ile birleşen Türkiye Değişim Partisinde (TDP) Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan mimar ve iş adamı Fırat Bozfırat oldu. Fıray Bozfırat’ın babası Yusuf Bozfırat ise bir dönem Gaziantepsor’un doktoru olarak görev yapmıştı.

Veryansın TV’de yer alan habere göre, yaklaşık 300 bin dolar kapora ücreti ödeyen kanalın yeni sahibi Fırat Bozfırat, cuma günü anlaşmayı tamamladı. Cuma günü kanala gelen Bozfırat’ın avukatı ve mali müşaviri, KRT TV’nin eski sahibi Ali Fırat Atabaş ile devir sözleşmesini imzaladı.

Habere göre kanalın satışı borçlar karşılığı gerçekleşti. Kanalın yaklaşık 3,5 milyon dolar borcunun olduğu iddia edilirken, satıştan az bir miktarın da kanalın eski sahiplerine kalacağı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz