Gaziantepli gazeteci Savaş Ay’ın miras davasında karar

0
105

Gazeteci Savaş Ay’ın 2011 yılında vefat etmesi üzerine mirasıyla ilgili dava sonuçlandı. Mahkeme bankadaki paranın mirasçılar arasında eşit paylaştırılmasına karar verdi.
2011 yılında vefat eden gazeteci Savaş Ay’a ait banka hesabında bulunan paraların mirasçılar arasında nasıl paylaşılacağına dair nihai karar verildi. Savaş Ay, 2011 yılında vefat etmeden önce vasiyetnamesinde tüm mirasını ilk eşinden olan oğlu Ulaş Can Ay’a bırakmıştı. İkinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay, vasiyetnamenin iptali için dava açmış ve kazanmıştı.
Sanem Dolun Ay ve Ulaş Can Ay, 10 yıl önce mirasın korunması ve adil bir şekilde dağıtılması için ‘terekenin tespiti’ davası açtı. 2011 yılında vefat eden gazeteci Savaş Ay’ın bankadaki parasının nasıl paylaşılacağına dair mahkeme kararı verildi.
Halk Tv’de yer alan habere göre; mahkeme, Ay’ın ikinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay’ın açtığı davayı lehine sonuçlandırdı ve banka hesabındaki paraların mirasçılar arasında eşit olarak paylaştırılmasına karar verdi. Bu kararla birlikte Savaş Ay’ın miras davası sonuçlanmış oldu.
NE OLMUŞTU?
Savaş Ay, 2011 yılında gırtlak kanserine yenilerek hayatını kaybetmişti. İlk eşinden olan oğlu Ulaş Can Ay’a tüm mirasını bırakan Ay’ın ikinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay, açtığı ‘vasiyetnamenin iptali’ davasını kazanmıştı. Sanem Dolun Ay ve Ulaş Can Ay, 10 yıl önce mirasın korunması ve adil bir şekilde dağıtılması için ‘terekenin tespiti’ davası açmıştı.
SAVAŞ AY KİMDİR?
Gazeteci Savaş Ay, 26 Mart 1954 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde doğdu. Aslen Gazianteplidir. Annesinin ismi Şükran, babasının ismi ise Turan’dır. Eğitimini Marmara Ticari Bilimler Akademisi’nde tamamladı. Çeşitli programlarda sunuculuk, muhabirlik, film yönetmenliği ve senaryo yazarlığı yaptı.
Savaş Ay, 15 yıl boyunca gırtlak kanseri ile mücadele etti. Hastalığının ilerlemesi ile birlikte İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1,5 ay tedavi gördü. Ancak 9 Kasım 2013 yılında kalbinin durması ile hayatını kaybetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz