Gaziantep’in yöresel ürünleri şimdi internette

0

“Dünyanın en önemli gastronomi merkezlerinden biri olma” olma yolunda ilerleyen ve dünyaca ünlü mutfağıyla UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na giren ilk Türk şehri olan Gaziantep’te yetiştirilen yöresel ürünler, kurulan internet sitesinden satın alınabilecek.
Gaziantepli iş kadını Eda Bilici, Gaziantep’te tamamen geleneksel ve doğal yöntemlerle üretilen “şifaantep” markalı ürünlerin sanal pazara sunulduğunu söyledi.
Tamamen Gaziantep yöresine özgü baharatlar, bitkisel yağlar, bakliyat çeşitleri, kahve türleri, bitkisel çaylar, özel karışımlar, doğal otlar, Antep fıstığı, ceviz, kuru yemiş çeşitleri, Antep’e özgü cevizli sucuk, pestil ve dolmalık patlıcan ve biber gibi kurutmalık ürünlerin www.sifaantep.com internet sitesi üzerinden satın alınabileceğini duyuran Bilici, satın alınan yöresel ürünlerin yurt içine ve yurt dışına kargoyla en kısa sürede gönderildiğini ifade etti.
Eda Bilici, Gaziantep’in doğal ürünlerine yurt içi ve yurt dışından yoğun talep olduğunu ve bu ürünleri almak isteyenlerin bazen yüzlerce kilometre mesafe kat ettiklerini kaydederek, “Tarihi Elmacı Pazarı’nda bulunan iş yerimize ülkenin farklı bölgelerinden talepler gelmeye başlayınca sanal pazarda ürün satmaya karar verdik. Yöresel ürünlere ulaşımı kolaylaştıran adımımızı attık. nlksoft işbirliği ile güçlü bir internet sitesi altyapısı oluşturarak, internet ortamında hızlı ve güvenilir bir şekilde yöresel ürünlerimiz satılıyor ve ülkenin dört yanına olduğu gibi yurt dışına da gönderiliyor” dedi. İnsanların doğal ve güvenilir gıdaya ulaşımını kolaylaştırmak için adım attıklarını belirten Bilici, “Günümüzde doğal gıdaya ulaşmak çok kolay değil. Her şeyin fabrikasyon olduğu günümüzde geleneksel metotlarla üretilen ürünlerimizin herkese ulaşmasını istiyoruz. Gastronominin başkenti Gaziantep’in verimli topraklarında yetişen baharatlar, meyve ve sebzeden üretilen ürünler tek tıkla satın alınabilecek. Yerli ve milli markamız ‘şifaantep’in gelişimine, üreticilerimizin alın terine, emeğine katkı sunacak online mağazamız hayırlı olsun” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here